Microsoft Xbox Series X için önemli bir adım attı

Microsoft Xbox Series X için önemli bir adım attı

Microsoft Xbox Series X için önemli bir adım attı

Microsoft Xbox Series X ve S’in çıkışı öncesinde Zenimax Media’yı satın alarak önemli bir hamleye imza attı. İşte detaylar.

Yakında yeni nesil konsollar raflardaki yerlerini almış olacak. Hem PlayStation 5, hem de Xbox Series X ve S Kasım ayında satışa sunulacaklar.

Kısa süre önce Sony ve Microsoft’un düzenlediği özel etkinliklerde yeni nesilde göreceğimiz oyunlar netlik kazanmıştı. Elbette söz konusu yeni nesil konsollar olduğunda şimdiden ziyade 2 – 3 sene sonra gelecek oyunlar çok daha büyük önem arz ediyor.

Çünkü şu anda yapımcılar geliştirdikleri oyunları eski nesle de getirecekleri için tam verimli bir geliştirme süreci geçemeyebilir. Lakin 2 – 3 sene sonra gelecek oyunlarda yeni nesil konsolların gücünü görmüş olacağız.

Geleceği düşünen Microsoft’un en çok eleştiri aldığı konu konsolları için yeteri kadar özel oyun geliştirmediği yönündeki söylemlerdi. Görünen o ki Xbox’ın başındaki isimler bu eleştirileri hayli dikkate almış. Zira Microsoft’un yeni hamlesi oyun dünyasındaki dengeleri alt üst edecek nitelikte.

Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane Studios, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog Games ve Roundhouse Studios’un da çatısı altında bulunduğu Zenimax Media artık Microsoft’un.

Bu da şu anlama geliyor. İleride Skyrim, Doom, Fallout, Wolfenstein, Quake, Prey gibi yapımlar Xbox’a özel olarak gelebilir. Ya da en kötü PlayStation için çıkmayabilirler. Bekleyip göreceğiz.