Microsoft'tan önemli uyarı: Yarın son gün

Microsoft'tan önemli uyarı: Yarın son gün

Microsoft, Windows 7 desteğini yarından itibaren tamamen geri çekecek. Windows 7 yüklü bir bilgisayar kullanıyorsanız, Windows 10'a ücretsiz olarak bilgisayarınızı güncelleme şansına 'hala' sahipsiniz.

Microsoft, ömrünü dolduran yazılımlarına desteği kademeli olarak çekiyor. Son olarak Windows 7 için önemli bir uyarı geldi. Hürriyet.com.tr'de yer alan habere göre, Microsoft, yarından itibaren Windows 7 işletim sistemine olan desteğini tamamen çekmeyi planlıyor.


Yani kullanıcılar güvenlik güncellemeleri alamayacak; bu da doğrudan kullanıcıların bilgisayar güvenliğinin tehlikeye girmesi anlamına geliyor. Siber saldırılara karşı korunmasız kalmak istemeyen kullanıcıların yapacakları tek şey ise Windows 7'den kurtulup Windows 10'a geçiş yapmak. Üstelik bunu yapmak 'ücretsiz'.


10 yılı aşkın bir süredir güncellemelerle desteklenen Windows 7'nin yolun sonuna gelmesiyle birlikte kullanıcıların hızlıca Windows 10'a işletim sistemlerini güncellemeleri gerekiyor. Microsoft, otomatik yükseltme seçeneğini kaldırmış olsa da, Windows 10 güncellemesini halen 'manuel' olarak yapabilmek mümkün.


Windows 10 güncellemesini bilgisayarınıza indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Bu sayede Windows 10 Güncelleme Yardımcısı isimli programı bilgisayarınıza kurmuş olacaksınız ve güncelleme işlemini yapmak çok daha kolay bir hale gelecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS