Son Dakika

Microsoft’u yine zor günler bekliyor

Microsoft’u yine zor günler bekliyor

Microsoft’u yine zor günler bekliyor

Amerikalı teknoloji devi Microsoft’un Çin’deki sorunları bitmek bilmiyor. Bu kez şirketin Windows 10’u kullanıcılarına diretmesi ülkede olay konusu oldu.

Microsoft ve Çin hükümeti arasındaki anlaşmazlıkları duymayan kalmamıştır heralde. Genel olarak yabancı şirketlere karşı pek de sıcak yaklaşmayan Çin hükümeti, konu Microsoft olunca daha da agresif tutumlar sergiliyor. Bugüne kadar Çin’de birçok kez sıkıntılı süreçlerden geçen Amerikalı teknoloji devini, bir kez daha zorlu günler bekliyor. Bu kez Çin’deki Windows kullanıcıları şirketi hedef aldı.

Şirketin Çin’deki kullanıcıların tepkisini çekmesinin nedeni ise Windows 10. Birçok kişi şirketin Windows 10’u zorla yükletmek için işletim sistemi alanındaki üstünlüğünü kullandığını ediyor. Bu konuda Çin’in sosyal ağı Weibo’da 12 milyondan fazla şikayet dile getirilmiş durumda. Daha da kötüsü bu şikayetler hükümet birimlerinin de ilgisini çekmiş gibi görünüyor. Şirketin Windows 10’u kullanıcılarına diretmesi tüm dünyada eleştirilen bir konu olsa da, Çin’de bu durum çok daha ciddi sorunları beraberinde getirebilir.