Minecraft için sanal gerçeklik modu!

Minecraft için sanal gerçeklik modu!

Minecraft için sanal gerçeklik modu!

Microsoft tarafından satın alınan ve kendine has oyun içi dinamikleri ile dikkat çeken Minecraft, masaüstü ve mobil platformları fethettikten sonra şimdi sanal gerçeklik camiasını fethetmeye hazırlanıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Minecraft için sanal gerçeklik modu aslında bir ilk değil. Daha önce Microsoft ve Oculus işbirliği ile benzer bir çalışma gündeme getirilmişti. Şimdi ise Samsung ve Minecraft aynı masaya oturmuş görünüyor. Samsung Gear VR isimli sanal gerçeklik gözlüğü ile Minecraft oynamak mümkün olabilir.

Engadget’in haberine göre, Microsoft ve Samsung, Minecraft isimli oyunu Gear VR için optimize etmeye başladı. Zaten Oculus için yapılan çalışmalar olduğu için Gear VR için optimize etmek biraz daha kolay olacak çünkü oyun “port” edilecek. GDC 2016’da duyurulan Microsoft ve Oculus partnerliğine şimdi Samsung da dahil oluyor. Bu çalışmanın ardında yatan şey ise fiyat.

Samsung Gear VR, uyumlu Android işletim sistemli cihazlar ile çalışabiliyor ve gözlüğün fiyatı sadece 99 Dolar. Oculus ise daha pahalı bir sistem çünkü ekranını kendi ve donanımını kendi içerisinde barındırıyor. Dolayısıyla Minecraft için sanal gerçeklik modunun daha geniş kitlelere ulaşması Samsung Gear VR ile daha olası.