MIUI 12 için global tanıtımını da gerçekleştirdi

MIUI 12 için global tanıtımını da gerçekleştirdi

Xiaomi Android 11 işletim sistemi üzerine kurulacak yeni arayüzü MIUI 12 için küresel lansmanını gerçekleştirdi. Henüz Google’ın Android 11’i tanıtmadığını belirtelim. Bakalım Xiaomi bu yeni arayüz ile ne gibi yenilikler sunuyor.

Xiaomi’nin MIUI 12 için getirdiği en önemli özellik Privacy ismini verdiği geliştirilmiş gizlilik özelliği olacak. Bu özellik ile telefonda yüklü olan uygulamalar sadece bir kişi tarafından kullanılabilecek. Bu ne anlama geliyor. Örneğin telefon el değiştirdiği zaman telefonun derinliklerinde önceki kullanıcılara ait verilere rastlayamayacaksınız.

MIUI 12 ile gelen yeni özelliklerden bir tanesi günümüzde oldukça popüler hale gelen karanlık mod. Xiaomi Dark Mode 2.0 ismini verdiği bu özellikle normal karanlık mod seçeneğini biraz daha geliştirmiş. Örneğin karanlık modu açtığınız zaman sadece arka plan kararmayacak. Temalar, uygulamalar, uygulamalarda yer alan puntolar karanlık seviyesine göre otomatik olarak kendisini ayarlayacak.

Bu özellik ile birlikte kullanıcılar artık sistemin genel durumunu çeşitli ikonik görsellerle veya grafik şeklinde görebilecek. Xiaomi bu özelliği anlatan bir Tweet attı. Bu tweette: “Önemli istatistikleri okurken kafanız mı karışıyor? MIUI 12, sayıları dikkatlice tasarlanmış grafiklere ve çizelgelere dönüştürerek bilgileri daha verimli bir şekilde sunar. Görselleştirme, telefonunuzdaki her şeyi herkes için net ve erişilebilir hale getirir.” dedi .

Yapılan bu güncelleme ile animasyon sayısı bir hayli arttırıldı.Yenilenmiş görselleştirilmiş kullanıcı arayüzünde görüntülenmek istenen her şey gerçeğe biraz daha yakın olmuş.

Kullanıcılar bu güncellemeyi kademe kademe alacaklar. İlk etapta MIUI 12 güncellemesi Mi 9, Mi 9T, Mi 9T Pro, Redmi K20 ve Redmi K20 Pro modelleri için gelecek.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS