Galaxy Note 7 şarj olurken yandı

Galaxy Note 7 şarj olurken yandı

Patlayan ve yanan telefonlar hemen her marka modelde karşımıza çıkıyor. Ancak amiral gemisi sınıfında bu pek alışık olduğumuz bir konu değil. Samsung’un güncel phablet modeli Note 7, bu tatsız hadiseyi kullanıcısına yaşatan telefonlardan biri olarak karşımıza çıktı. Peki ama neden?

Öncelikle bunun kronik bir Note 7 sorunu olmadığını belirteli. Yani tüm Galaxy Note 7’lerde aynı risk yok. Ancak orijinal şarj ekipmanları kullanmazsanız, siz de riskli grup arasında olabilirsiniz.Baidu’da yayınlanan fotoğraflar, Çin’de yaşanan bu olayın sonuçlarını acı bir şekilde gösteriyor. Elbette yanan bir telefon sadece maddi bir zarar anlamına geliyor. Ancak gece şarj olurken veya gözden uzak noktada şarj olan bir telefonun yanması, çok daha ciddi sonuçlar doğurabilir.


Çoğu zaman olduğu gibi bu sorunun sebebi de orijinal olmayan bir adaptör kullanılması. microUSB’yi USB C’ye dönüştüren adaptörün orijinal olmaması sebebiyle yaşanan bu durumun sonuçlarına ait fotoğraflarını haberimizde bulabilirsiniz. Uygun olmayan bir parça sebebiyle Note 7’nin içerisinde 3300 mAh kapasiteli dev batarya kolayca bir alev topuna dönüşmüş.


Sıkça dile getirdiğimiz bir uyarıyı tekrar hatırlatalım. Her türlü elektronik ürünü şarj ederken, orijinal kablo, adaptör ve dönüştürücü kullanmaya özen gösterin.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS