Hangi telefonlar Android 7 güncellemesini alamayacak?

Hangi telefonlar Android 7 güncellemesini alamayacak?

Markalar teker teker hangi modellerine Android 7.0 Nougat güncellemesi verileceğini açıklamaya başladı. Şimdilik hiçbir marka, yeni güncelleme için net bir tarih paylaşmıyor ancak kullanıcılar bu konu hakkında oldukça heyecanlı. Kimi haberler güncelleme bekleyen kullanıcıları üzse de bazıları sevindirici olabiliyor.

Geçtiğimiz hafta uyumlu Nexus modelleri için Google, Android 7.0 Nougat güncellemelerini dağıtmaya başladı ve ROM dosyalarını da yayınladı. Bunun üzerine akıllı telefon üreticileri kolları sıvadı.Hangi telefonlar Android 7 güncellemesini alamayacak?


Eğer telefonunuz, Android 7.0 Nougat güncellemesi almayacak bir cihazsa, bunun tek sebebi akıllı telefonunuzun üreticisi değil, aynı zamanda Qualcomm isimli işlemci üreticisi olabilir. Şu an piyasada bulunan çok sayıda akıllı telefonda bu markanın işlemcileri kullanılıyor. Peki ama Qualcomm nasıl güncelleme çıkmasına engel olabiliyor?


Twitter’da ortaya çıkan bir iddiaya göre Qualcomm Snapdragon 800 ve 801 modelli yongalar için üreticisi firma grafik sürümü yazılımını güncellemiyor. Üretici firmalar ise bu sebeple güncellemeyi yayınlayamıyor. Bu durum sebebiyle milyonlarca akıllı telefon bir önceki Android sürümünde kalacak ve hayatını o şekilde tamamlayacak.


Android camiasında adeta olay yaratan ve Android 7.0 Nougat güncellemesini alamayacak akıllı telefonlardan bazıları şu şekilde;{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS