iPhone 7’nin görselleri

iPhone 7’nin görselleri

Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı yeni telefon İPhone 7 ile ilgili ilk sızıntılar gelmeye başladı. Cihazın arka tarafının yer aldığı sızıntı da yeni İPhone hakkında pek çok şeyi öğrenebilmek mümkün.

Çin kaynaklı Baidu üzerinden gün yüzüne çıkartılan fotoğrafta İPhone 7 olduğu iddia edilen cihazın altın rengi görünmekte. Görselden görüldüğü kadarıyla altın renginin tonununda herhangi bir değişikliğe gidilmemiş.

Her zaman ki gibi sol üst tarafta bulunan kamera ise normalden çok daha büyük olmasıyla dikkat çekiyor. Normalin üstünde büyüklüğe sahip olan kameranın bu büyüklükte olması temel olarak iki şeyden kaynaklanıyor olabilir. Birincisi daha büyük sensör boyutu ile sensörün daha fazla ışık almasını sağlamak. İkincisi ise gelişmiş optik elemanların büyeyen boyutu. Görsel üzerinden yorum yapacak olursak Apple büyük ihtimalle İphone 7’de  daha büyük piksel boyutlarına sahip bir kamera kullanacak. Piksel boyutlarının büyümesiyle birlikte de İphone 7’nin geceleri fotoğraf ve video çekerken çok daha iyi çekimler yapabilecektir.

apple-iphone-7

Aleminyum kasaya sahip olacak olan İPhone 7’de  diğer modellerden farklı olarak anten için gerekli boşluğu yaratan alt ve üstteki çizgiler kaldırılmış ve bu çizgiler kenarlara alınmış. Yeni anten noktaları cihazın çerçevesinde yer alacak.

Görselin pek de görünmeyen alt tarafına baktığımızda ise hoparlörü ve Lightingh portunu görüyoruz ancak 3.5mm boyutundaki kulaklık girişi bulunmuyor. Kulaklık girişinin kalkarak yerini lighting portunun alacağı uzun zamandır konuşulan bir iddiaydı eğer bu iddia gerçek olursa İphone 7 ile birlikte kulaklık piyasası büyük değişimlere uğrayabilir.

Son iddia ise su geçirmezlik. İddiaya göre Apple, İPhone 7 ile birlikte su geçirmez bir kasa tasarımına geçebilir. Aldığı IP sertifikası ile suya dayanaklı ya da su geçirmez olarak sınıflandırılabilecek olan cihazda bu özelliğin olup olmayacağını ise eylül ayında yapılması beklenen lansmanda göreceğiz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS