Modern Warfare II 28 Ekim’de çıkacak

Modern Warfare II 28 Ekim’de çıkacak

Modern Warfare II 28 Ekim’de çıkacak

ActivisionBlizzard, herhangi bir oynanış göstermeyen bir teaser videosu yayınladı. Teaser bunun yerine, öne çıkacak bazı karakterlerin çizimlerini ortaya koyuyor: John “Soap” MacTavish, Simon “Ghost” Riley, Captain John Price, Kyle “Gaz” Garrick ve Alejandro Vargas.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yine de bir oynanış gösterimi (eğer gerçekten modern bir Call of Duty oyununun nasıl göründüğünü bilmek istiyorsanız) çok uzakta olmayabilir. Teaser, “J-8-22” yazan hızlı bir metin flaşı içeriyor. Bu, Summer Game Fest ve Xbox ve Bethesda’nın büyük oyun vitrinlerinin hemen öncesinde 8 Haziran’da daha geniş bir açıklamanın yapılmasına işaret ediyor olabilir.

Bir Call of Duty oyunu çıkarma sırası Infinity Ward‘a geldi ve stüdyo, Warzone’dan da sorumlu olduğu için oldukça meşgul. Modern Warfare II’nin çıkışına paralel olarak, Battle Royale’in “büyük bir evrimi” bu yıl içinde gerçekleşecek. Her iki oyunun da yeni bir motoru olacak.

Modern Warfare II, Activision Blizzard için uzun yıllardır tartışmasız en önemli Call of Duty oyunu. Seri, şirketin baş tacı. En son sürüm Call of Duty: Vanguard, bazı tahminlere göre 2021’in en çok satan oyunu olsa da, lansmanında önceki yılın girişi olan Black Ops Cold War’dan “daha düşük premium satışlar” gördü.

2022’nin ilk üç ayında, şirketin Activision tarafı (Call of Duty’nin kapsamına giriyor), şirketin suistimal skandallarının ardından 150 milyon aylık aktif oyuncudan 100 milyona olan katılımda yıldan yıla büyük bir düşüş gördü. Microsoft devralımı beklemedeyken ve 2023’te yeni bir Call of Duty oyunu olmayabileceğini bildiren Activision Blizzard, Modern Warfare II’nin güçlü bir performans göstermesini umuyor.