Son Dakika

Mortal Kombat Torrent sitelerine düştü

A A

29.04.2021 - 10:28 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

23 Nisan’da vizyona giren Mortal Kombat filmi kısa sürede korsana yenik düştü. İşte konu ile ilgili tüm detaylar...

Mortal Kombat Torrent sitelerine düştü

Malum pandemi sürecinden ötürü sinema ve film sektörü büyük bir darbe yedi. Son 2 yıla baktığımızda öyle büyük bütçeli, hasılat rekoru kırabilecek çok fazla filmin çıkmadığını görüyoruz. Zaten elle tutulabilecek tüm filmler de ileri tarihlere ertelendi.

Sinema sektöründeki tüm olumsuz havaya rağmen bazı yapımcılar merakla beklenen filmlerini gözlerini karartıp izleyicilerin beğenisine sundu. Tenet, Godzilla vs. Kong, Wonder Woman 1983 ve Mortal Kombat bu filmlerden bazılarıydı.
Son olarak sinemalarda izleyicilerle buluşan Mortal Kombat, alışık olmadığımız bir hızda malum ortamlara düştü.

Burada korsandan kastımız, sinema çekimi, berbat görüntü ve ses kalitesine sahip olan jenerikler değil. Filmin bildiğimiz lisanslı gösterim kalitesindeki hali malum ortamlara düşmüş durumda.

23 Nisan’da vizyona giren film, sadece birkaç gün sonra korsana yenik düşmüş oldu. Aynı durum Godzilla vs. Kong’ta da yaşanmıştı. Hatta Godzilla vs. Kong yayınlandığı ilk gün korsana yenik düşmüştü.

Açıkçası bu durum, içinde bulunduğumuz şartlarda çok da absürt bir deneyim sayılmaz. Malum, çoğu film sinemalarla eş zamanlı olarak, abonelik sistemi ile gösterim yapan platformlarda da yayınlanıyor. Hal böyle olunca içeriklerin korsan sitelere düşmesi de çok fazla gecikmiyor.