Motorola Türkiye’de büyük bir lansmana hazırlanıyor

Motorola Türkiye’de büyük bir lansmana hazırlanıyor

Lenovo tarafından satın alınan Motorola Türkiye’de büyük bir lansmana hazırlanıyor. Önümüzdeki haftalarda gerçekleşecek olan lansman hakkındaki bilgileri haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Zamanında telefon denince ilk akla gelen isimlerden olan Motorola geçtiğimiz senelerde Google tarafından satın alnmıştı. Satın alım ile birlikte saf Android’e sahip cihazları ile adından söz ettirmeye başlayan üretici Moto G modeliyle de ülkemizde yer edinmişti. Moto G, Moto Z gibi ailelere sahip olan şirket özelleştirilebilir dış tasarıma sahip telefonlarıyla da geçtiğimiz yıllarda büyük ses getirmişti.


2011 yılında Google tarafından 12.5 milyar dolara satın alınan şirket 2014 yılında ise elinde bulundurduğu 10 binin üzerinde patent ile Lenovo’ya satıldı. 2.91 milyar dolara gerçekleşen satın alım ile birlikte telefon devi Lenovo’nın olmuştu. Bir süre sessizliğe bürünen Motorola tarafı dünya çapında önemli ürünler sunmaya yeniden başlamıştı. Bu ürünleri ilk olarak ülkemize getirmeyeceğini açıklayan Leonovo Türkiye ise kararından vazgeçmiş gibi görünüyor.


2017'de başımıza gelecek 10 teknolojik şey


Satın alım sonrasında gelen açıklamalarda Türkiye’de Lenovo markasıyla  devam edeceğini açıklayan şirket,  Motorola ürünlerini getirmeyeceğini söylemişti. Ancak görünen o ki alınan bu karardan vazgeçilmiş. 29 Kasım tarihinde büyük bir lansman yapacağını açıklayan şirket bu lansmanın Motorola için gerçekleştirileceğini açıkladı.


Basın ile şimdiden lansman tarihi ve bazı detayları paylaşan yetkililer, 29 Kasım Salı günü oldukça büyük bir lansman gerçekleştireceklerini söyledi. Hangi ürünlerin tanıtılacağı ve hangi fiyat düzeyinden ülkemizden satışa sunulacağını ise açıklamadılar. Lansman ile birlikte ortaya çıkması beklenen bu bilgilerin yanı sıra ürünlerin ne zaman satışa sunulacağının da lansman ile birlikte netleşeceği düşünülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS