NBA 2K VR Experience için tanıtım videosu yayınlandı

NBA 2K VR Experience için tanıtım videosu yayınlandı

2K Games merakla beklenen yen NBA oynunu duyurdu. Firma ilk olarak detayları sızan oyununu aynı gün içerisinde resmen tanıttı. Oyun yarından itibaren sanal gerçeklik gözlükleri ile oynanabilecek.

Basketbol oyunları konusunda ilk akla gelen isim olan NBA 2K serisi yeni oyunuyla gündemde. Günümüzün yükselen füryası sanal gerçeklik için gelecek olan oyunun ilk videsou yayınlandı. Oyun firma lansmanı yapmadan önce tüm detaylarıyla sızınca 2K Games tüm detayları açıklamak zorunda kaldı.NBA serisinin 2017 yılı için çıkacak olan ana oyunu kısa süre önce çıkışını yapmıştı. 20 Eylül tarihinde çıkşını yapan ve pek çok oyunsever tarafından durmaksızın oynanan oyun çoğu kişinin beğenisini kazanmıştı. Microsoft Windows, Sony Playstation 4, Sony Playsation 3, Microsoft Xbox One, Microsoft Xbox 360 platfotrmları için çıkı yapan NBA 2k17 ülkemizde de farklı fiyat bantlarına bulunabiliyor.2017 yılı için geliştirilen sürüm çıktıktan bir süre sonra firmanın sanal gerçeklik oyunları üzerinde çalıştığı iddia edilmişti. Serinin sanal gerçekliğe destek vereceği da kısa süre önce çeşitli platformlar üzerinden ortaya çıkmıştı. Hal böyle olunca da firma oyunun lansmanını apar topar yapmak zorunda kaldı.


Ünlü oyun yapımcısı 2K Games sanal gerçeklik gözlükleri için geliştiridiği yeni nesil oyununu 22 Kasım itibariyle kullanıma sunacak. Yarın kullanılabilir olacak oyun ilk kez sanal gerçeklik ile basketbol oynamaya izin verecek. Farklı platformlar için çıkış yapan oyunun grafik seviyeleri de oldukça değişken. Bilgisayar için HTC Vive ile çalışacak olan oyun, Sony’nin yeni sanal gerçeklik gözlüğü Playstation VR’da da çalışacak. Ayrıca Samsung’un üst seviye akıllı telefonları ile kullanılan Samsung Galaxy Gear’ı da destekleyecek cihaz bu sayede geniş bir yelpaze sunacak.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS