NBA 2K18 ile ilgili üzücü bir gerçek ortaya çıktı

  1. Teknoloji
NBA 2K18 ile ilgili üzücü bir gerçek ortaya çıktı
 NBA 2K18 ile ilgili üzücü bir gerçek ortaya çıktı

Basketbol oyunu denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan NBA 2K serisi, son yıllarda popülaritesini iyice arttırmıştı. Hali hazırda Amerika’da uzun bir süre zirveden inmeyen yapım, Avrupa’da da satışlarını arttırmak adına EuroLeague’i de oyun modları arasına almıştı. Turkish Airlines EuroLeague’in NBA 2K serisinde boy göstermeye başlamasıyla bazı Türk takımlarını da bu oyunda kontrol edebilme şansına erişmiştik. Fakat 2K Sports’tan gelen NBA 2K18 açıklaması, basketbol severleri biraz üzdü.

Önümüzdeki günlerde raflardaki yerini alacak olan NBA 2K18 ile ilgili üzücü bir gerçek ortaya çıktı. Türk takımları bu sene NBA 2K18’de bulunmayacak!

2K Games’in İspanya temsilciliği tarafından yapılan açıklamada, NBA 2K18’de EuroLeague takımlarının bulunmayacağı belirtildi. Bunun anlamı NBA 2K18’de Türk takımlarının da bulunmayacağı. Twitter üzerinden yapılan açıklamada, EuroLeague yerine 30 All-Time, 17’de Classic takımın oyunda yer alacağı belirtildi.

Muhtemelen 2K Sports, EuroLeague için ödenen lisans ücretlerinden ötürü bu ligi oyundan çıkarma kararı almış olabilir. Özellikle bu ligin oyuna dahil olması satış rakamlarına olumlu bir katkı yapmadıysa, ekstradan lisans ücreti ödemenin bir manası da yok.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Merakla beklenen NBA 2K18 demosu geçtiğimiz gün PS Store ve Xbox Live Store üzerinden yayınlandı. Kendi oyuncunuzu yaratıp, draft öncesi üniversite maçlarını oynayabileceğiniz demoyu hemen indirebilirsiniz. Bu arada demoda kaydettiğiniz ilerlemeyi, tam oyuna aktarabileceğinizi de hatırlatalım.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS