NBA 2K20 üst düzey bir basketbol deneyimi sunuyor

NBA 2K20 üst düzey bir basketbol deneyimi sunuyor

NBA Live’ın tahtını yıllar önce eline geçiren NBA 2K serisi, her yıl daha gerçekçi grafikleri ile basketbol deneyimini üst seviyelere çıkarmaya devam etti. 2K her yıl olduğu gibi bu yılda da karşımıza yepyeni NBA oyunu ile karşımıza çıkıyor.

Bir önceki oyunun üzerine koyarak ilerleyen seri My Career moduna getirdiği yenilikler ile dikkatleri üzerine çekiyor. NBA 2K19’un oynanışındaki hafif de olsa hissedilen hantallık 2K20 ile ortan kaldırılmış. Daha akıcı bir oyun deneyimi sunan 2K20, grafikleri ile sizi NBA maçının içerisine çekiyor.

Oyunda birbirinden farklı modlar bulunuyor. Bu modlar arasında Play Now, MyTeam, MyCareer, MyLeague yer alıyor. Play Now isminden de anlaşılacağı gibi direkt olarak takımınızı seçip maç yapabileceğiniz bir mod.

MyTeam ise açtığınız paketler ile kendi takımınızı oluşturduğunuz bölüm. MyLeague modunda ise MyLeague, MyGM, MyLeague Online, NBA Season, WNBA Season ve Playoffs yer alıyor. Bu bölümde kendi liginizde ter döküyorsunuz. MyCareer’de ise kolej takımından NBA takımına draft olmaya kadar olan hikayeyi oynayabiliyorsunuz.

NBA 2K serisi geçtiğimiz yıl mikro ödemeleri ile çok eleştiri almıştı. Parayı veren düdüğü çaların geçerli olduğu 2K19’daki tepkiler firmaya geri adım attırmayı başarmış gibi görünüyor. Ancak oyunda yine mikro ödemelerin olduğunu ancak bu ödemelerin oyunun dengesini çok fazla bozmadığını belirtelim.

Müzik konusunda yine seçimini oldukça başarılı yapan 2K, sizi moda sokmak adına maç öncesi şovlarını daha albenili bir şekilde şekillendirmiş.

NBA 2K19’un eksiklerinden ders çıkaran geliştirici firma bu sefer karşımıza daha akıcı ve buglarından kurtulmuş bir oyun ile çıkmış diyebiliriz. Ayrıca oyundaki şutların, top çalmaların ve smaçların artık daha gerçekçi olduğunu belirtelim.

Eğer basketbol oyunu oynamak istiyorsanız bu yıl 2K20’den başka seçeceğinizin olmadığını belirtelim. Bakalım 2K, rakipsizliğini avantaja çevirerek oyuna yepyeni modlar eklemeye önümüzdeki yıllarda devam edecek mi?

Son olarak oyunun PC, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch platformlarında yer aldığını belirtelim. Xbox One X’te ve Nintendo Switch’te NBA 2K20’yi deneyimleyen biri olarak; XB1’da grafiklerin artık arşa ulaştığını, Switch’te ise her yerde NBA deneyimini yaşamanın şahane olduğunu söyleyebilirim.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS