Netflix oyunlarının sayısı artıyor

Netflix oyunlarının sayısı artıyor

Netflix oyunlarının sayısı artıyor

Platformdaki oyunlara bu ay farklı türlerden üç yeni yapım daha eklendi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bildiğiniz gibi Netflix geçtiğimiz yıl oyun alanına girmek için ilk adımları atmış ve çeşitli mobil oyunlara imza atmıştı. Şirket şu ana kadar bu alanda istediği kadar büyük bir başarı yakalayamamış olsa da bu alana yatırım yapmaya devam ediyor.

Abonelerine mobil cihazları üzerinden ücretsiz oynayabilecekleri oyunlar sunmaya devam eden Netflix, platformuna üç yeni oyun daha ekliyor. Platformda yayınlanacak bu oyunlar, Android veya iOS işletim sistemli cihazlardan ücretsiz bir şekilde oynanabilecek. Tabii Netflix aboneliği bulunanlar tarafından.

Bu üç oyununun ilki Mahjong Solitaire. Smoking Gun Interactive tarafından geliştirilen bu oyun, adından da anlaşılacağı üzere, kartlar yerine taşlarla oynanan klasik Majhong oyununun yeni bir versiyonu olacak.

Bu ay platforma eklenen ikinci oyun ise Into the Breach. Subset Games tarafından geliştirilen oyun, geçen hafta platforma eklendi. Kıyamet sonrası bir dünyada geçen bu oyunda insanlar devasa canavarlarla karşı karşıya geliyor. Oyuncular, Pacific Rim filmindeki benzer zırhlı kostümleri kullanarak bu canavarlara karşı mücadele veriyor.

Temmuz ayında platforma eklenen üçüncü oyun ise Mahjong Solitaire ile birlikte dün yayınlanan Before Your Eyes. Skybound Games tarafından geliştirilen Before Your Eyes, aynı adlı PC oyunundan uyarlandı. Hikaye odaklı bir FPS olan Before Your Eyes, BAFTA ödülü kazanmıştı.

Bu yılın sonuna kadar abonelerine sunduğu oyunların sayısını 50’ye çıkarmayı hedefleyen Netflix, platforma eklediği bu son üç oyunla birlikte oyun sayısını neredeyse 30’a çıkarttı. Önümüzdeki aylarda bunlara yenileri de eklenecek. Üstelik bu yeni oyunlar arasında La Casa de Papel ve The Queen’s Gambit gibi dizilerin oyunları da yer alacak.