Netflix rakibi Quibi ile yüzleşmeye hazırlanıyor

Netflix rakibi Quibi ile yüzleşmeye hazırlanıyor

Netflix’in pazar payına göz diken ve Hollywood’un ünlü isimlerinin dahil olduğu Quibi servisi, mobil cihazlar üzerinden seyredilmek üzere bir yayın servisi hayata geçirecek.

6 Nisan’da hayata geçecek olan ve milyar dolarlık yatırımlar alan Quibi, şimdiden Hollywood’un ünlü aktörleri ve yönetmenleri ile içerik anlaşmaları imzalamış bulunuyor.


Sadece 10 dakikalık mini şovlar yayınlayacak olan Quibi bu sayede, mobil cihazlarda kolayca izlenecek. Quibi, mobil cihazlar üzerinde hızla tüketilen ve sürekli geri dönülüp yeni içerik aranan bir platform olmayı hedefliyor.


Hazırlanacak şovların bazıları, telefonun dik şekilde tutulduğunda da rahatça seyredilmesi için vertical olarak kayıt altına alınacak ki, bu şov dünyasında bir ilk olacak.


Vertical videolara karşı bugüne kadar ağır bir karşı duruş varken, telefon sahiplerinin sosyal medyada vertical videolardan vazgeçememesi Hollywood’u da pes ettirmiş olabilir.


Quibi ile çalışacak ünlü yönetmenler arasında, Steven Spielberg, Sam Raimi ve Guillermo del Toro yer alacak.


Hollywood yıldılarından ise Bill Murray, Idris Elba ve Reese Witherspoon’un Quibi şovlarında yer alacağı kesinleşti.


Quibi, metroda, kafede, okulda hatta işyerindeki molalarda, insanların hızla takip edebilecekleri, kolay seyredilen, 10 dakikalık şovlarla yükselmeyi planlıyor.


Dizilerin, şovların, sekçlerin kısa olması ise hem paylaşımı kolaylaştıracak hem de insanların saatlerce vakit ayırmadan platformu takip etmelerini sağlayacak. İzleyiciler aylık 4.99 dolar ödemeyle içerikleri izleyebilecekler. Reklam görmek istemeyenler ise aylık 7.99 dolar ödemek durumunda olacak.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS