Son Dakika

Netflix’in yeni Türk dizisi için tarih verdi

A A

24.03.2020 - 10:19 | Haber Kaynağı: Ali Yavuz Şahin

Türkiye’deki yatırımlarına hız kesmeden devam eden Netflix Türkiye, 2020 yılında birbirinden güzel Türk yapımlarını bizlerle buluşturacak. Bu yapımlar arasında 2019’un Ağustos ayında duyurulan Aşk 101 dizisi de yer alacak.

Netflix’in yeni Türk dizisi için tarih verdi

Meriç Acemi’nin senaryosunu yazdığı dizinin yönetmeni ise Ahmet Katıksız olacak. Dizinin başrollerinde ise Kubilay Aka (Kerem), Mert Yazıcıoğlu (Sinan), Alina Boz (Eda), Selahattin Paşalı (Osman), İpek Filiz Yazıcı (Işık), Pınar Deniz (Burcu) ve Kaan Urgancıoğlu’nu (Kemal) yer alacak.

1990 yılların Türkiye’sinde geçen dizide, aykırı bir grup gencin aralarında geçen aşk hikayesine tanıklık edeceğiz. Lise öğrencileri arasında geçecek olan bu dizi tam teenage’lere göre diyebiliriz.

Netflix’in 3. Türk dizisi Aşk 101, 24 Nisan 2020 tarihinde 8 bölüm ile Netflix’teki yerini alacak. İlk sezonu daha yayınlanmadan ikinci sezon onayını da alan bu dizinin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Netflix’in yeni yapımının Hakan: Muhafız ve Atiye gibi çok ses getirmeyeceği aşikar. Ancak kendi klasmanında başarılı bir dizi olacağını söyleyebiliriz. Avrupa ve Amerika’da da Love 101 olarak yayınlanacak olan bu dizi bakalım istenilen başarıyı yakalayabilecek mi?