Nexus 5X artık sorunsuz

Nexus 5X artık sorunsuz

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Google tarafından duyurulan ve LG tarafından üretilen Nexus 5X modeli, çıktığı günden bu yana çok sayıda sorun ile gündeme gelmişti. Performans ve stabilite sorunları haricinde telefonun ekranında da önemli bir sorun dikkat çekmişti. Ancak o sorun artık düzeltildi.

Telefonun piyasaya çıkmasıyla birlikte sarı ekran sorunu patlak vermişti. Gözle görülür derecede sarı tonlara sahip olan ekranın bu sorununun donanımsal olduğu düşünülüyordu. Google, bu soruna sahip cihazları ücretsiz olarak değiştirmeyi vaad etse de telefonun adını lekeleyen bu sorun, yazılımsal olarak çözülmüş gibi duruyor.Google tarafından kısa bir süre önce LG Nexus 5X için özel bir güncelleme yayınlandı. “MHC19J” sürüm numarasıyla yayınlanan güncelleme, kullanıcıları memnun edecek iyileştirmeler içeriyor. Sarı renk tonlarından rahatsız olan kullanıcılar için “Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri” sekmesine bir mod eklendi.


Renk sıcaklığına yazılımsal olarak müdahale eden bu özellik “Cool color temperture” ismine sahip. Bu özelliği açtıktan sonra, ekranı kapatıp açmanız gerekiyor. Yani telefonun ekran kilidini bir kere kapatıp açtığınızda, sarı ekran sorunundan kurtulmuş oluyorsunuz. Eğer bu sorun cihazınızda yoksa veya gözünüzü rahatsız etmiyorsa yapmamak sizin elinizde. Güncellemenin ayrıca genel sistem iyileştirmeleri içeriği de söyleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS