Neymar olmak ister misini?

Neymar olmak ister misini?

Nike, bu sefer sanal gerçeklik teknolojisinin nimetlerinden faydalanıyor. Yeni bir reklam filmi yayınlayan firma, izleyicileri Neymar Jr.‘ın yerine koyuyor ve futbol deneyiminin tam ortasına götürüyor.

Genelde oyuncular için gündeme gelen sanal gerçeklik teknolojisi şimdi de reklamcılık dinamiklerini değiştirmeye hazırlanıyor.


Bunun en iyi örneklerinden biri de Nike’ın Hypervenom modeli için hazırladığı ve The Neymar Jr. Effect olarak adlandırdığı yeni reklamı Google’ın karton sanal gerçeklik cihazı Cardboard için hazırlanmış olan reklamın en büyük özelliği tarayıcı üzerinden de deneyimlenebiliyor olması.


Nike’ın 360 derece görüş açısı sunan reklamı, izleyicileri Brezilya’ya futbol maçının ortasına götürüyor. Neymar’ın yerine geçtiğimiz reklamı tarayıcı üzerinden deneyimleyen kullanıcıların reklamın sol üstünde yer alan ok tuşları ile kendilerini yönetebiliyorlar.


Nike’ın sanal gerçeklik reklamı, gelecekte göreceğimiz reklam kampanyalarının henüz ilk adımı. Google Cardboard’u olmayan kullanıcıların ilerleyen zamanlarda Cardboard’u temin edebileceklerini de ekleyelim.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS