Nintendo Switch fiyatı düşmeye başladı

Nintendo Switch fiyatı düşmeye başladı

Nintendo Switch fiyatı düşmeye başladı

Konsol sektöründeki önemli isimlerden biri olan Nintendo, 2017 yılında satışa sunduğu ve geçen süre içerisinde güncellemeyi ihmal etmediği konsolu Switch’in yavaş yavaş eskidiğini kabul ediyor gibi görünüyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sızdırılan raporlara göre yeni Switch modeli E3 2024 öncesinde tanıtılacak. Switch Pro ismiyle tanıtılacak olan model daha güçlü bir işlemci ve OLED ekran desteğiyle gelecek. Konsolun tasarımı ise Switch ile birebir aynı olacak.

El modunda 720p verecek olan yeni Switch modeli TV’ye bağlandığında ise 4K çözünürlük desteği sunacak. Bu sayede bazı yeni nesil oyunların da yeni Switch modeli için gelebileceği ön görülüyor.

Peki eski Switch modeline ne olacak? Hali hazırda üretimi devam eden Switch modelinin üretimi durdurulacak ve piyasada sadece Switch OLED ve Switch Pro satışı devam edecek.

Nintendo’nun yeni Switch modelini 300 dolar fiyatıyla satışa sunacağı tahmin ediliyor. Yani hali hazırda satışta olan Switch ile aynı fiyattan gelecek. Bu doğrultuda raflarda kalan eski Switch modellerinin de 50 dolar ucuzlaması ve 250 dolardan satılması bekleniyor.

Elbette bu durum şimdilik bir söylenti aşamasında. 2024’e fazla bir zaman kalmadığını göz önüne alırsak, bahse konu fiyat indiriminin de önümüzdeki dönemde netleşeceğini söyleyebiliriz.