Son Dakika

Nintendo Switch şimdiden yolu yarıladı

A A

04.11.2017 - 13:00 | Haber Kaynağı: Ecevit Bıktım

Nintendo Switch, Wii U ve 3DS’in satış rakamları da ortaya çıkmış oldu. Nintendo Switch’in çıkışının üzerinden henüz 6 ay geçmiş olmasına karşın şimdiden Wii U’nun yarısı kadar satmış olması da dikkatlerden kaçmadı.

Nintendo Switch şimdiden yolu yarıladı

Nintendo’nun geçtiğimiz Mart ayında satışa sunduğu Switch, 6 aylık süreç içerisinde 7.63 milyonluk satış rakamını aştı. Hatta bu satış rakamlarına Ekim ve Kasım ayı içerisinde yapılan satışların dahil edilmediğini de belirtelim.

Öte yandan Nintendo’nun hayal kırıklığı yaratan konsolu Wii U’nun da 13.56 milyon sattığı açıklandı. Öyle görülüyor ki Nintendo Switch sadece 6 aylık süre içerisinde Wii U’nun toplam satış rakamının yarısına ulaşmış görünüyor.

Nintendo’nun el konsolu 3DS ise hala başarılı bir çizgide ilerliyor. Belki de Japon teknoloji devinin son el konsolu olan 3DS, toplamda 68.98 milyonluk satış rakamına ulaşmış durumda. Elbette 3DS’in çıkışının akıllı telefonların sıçrama yaptığı döneme denk gelmesinin satış rakamlarını olumsuz yönde etkilediğini de unutmamak gerekiyor.

Şunu da dip not olarak belirtelim. Nintendo’nun mobil platformlar için de oyun geliştirme kararı alması, 3DS satışlarını fazlasıyla etkilemiş durumda. Yine de tüm olumsuz koşullara rağmen, 3DS’in başarılı bir performansa sahip olduğunu söylemek mümkün. Keza 3DS ile aynı jenerasyonunun ürünü olan PS Vita, çok daha vasat bir satış performansına sahipti.