Son Dakika

Nintendo Switch Türkiye fiyatı uçuyor!

A A

11.09.2018 - 17:00 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: Ecevit Bıktım

Nintendo Switch’in Türkiye fiyatına zam üzerine zam geliyor. Türkiye’de 2.399 TL’den satışa sunulan Nintendo Switch’in fiyatı önce 2.999 TL oldu şimdi de 3.299 TL olacak.

Nintendo Switch Türkiye fiyatı uçuyor!

Türkiye’de teknolojik ürünlere zam üzerine zam gelmeye devam ediyor. Telefon fiyatlarının tavan yapmasının ardından şimdi de oyun piyasası çalkalanmaya başladı. Amerika’da 299 dolara satılan Switch, Türkiye’de ilk etapta 2.399 TL‘den satışa sunulmuştu.

Daha sonra kurlarda yaşanan yükselişten dolayı Switch’in Türkiye fiyatı 2.999 TL olmuştu. Bugün gelen bilgilere göre ise, Switch’in Türkiye fiyatı önümüzdeki hafta 3.299 TL olacak. Oyun fiyatları ise 550 TL ila 600 TL arasında olacak. PlayStation 4 Pro’nun fiyatını geçen Switch’in, ülkemizde tutunma şansı bu fiyatlar ile maalesef ki neredeyse imkansız.

Nintendo’nun fiyat politikasının oyuncuları düşünmekten çok kar marjını düşündüğü çok açık ve net ortada görünüyor. Ancak kurlardaki bu yükseliş karşısında CD Media Türkiye ekibinin de eli kolu bağlı. Umarız bu fiyatlardaki yükseliş bir son bulur. Gerçi kurlar düzelse bile bu fiyatlar daha aşağıya inmeyecektir.

Bakalım teknoloji ve oyun dünyasında yaşanan fiyatsal çalkalanmalar bir son bulacak mı?