Son Dakika

No Man’s Sky cephesinden kötü haber!

A A

30.05.2016 - 08:00 Son Güncelleme:

Oyunseverlerin iple çektiği aksiyon-hayatta kalma oyunu No Man’s Sky cephesinden kötü haber geldi.

No Man’s Sky cephesinden kötü haber!

Ne yazık ki dedikodular gerçek oldu. Haziran ayının ortasında satışa sunulması beklenen No Man’s Sky isimli oyunun piyasaya sürülüş tarihi 12 Ağustos 2016 tarihine ertelendi. Yapımcı şirket Hello Games’in baş geliştiricisi Sean Murray, iptal kararıyla ilgili, ilginç nedenler sundu.

Sean Murray, “Gecikmenin, oyun tutkunları tarafından hayal kırıklığıyla karşılandığının farkındayız ve bunun için çok üzgünüz. Ancak şunu anlamalarını rica ediyoruz: Bu oyunu geliştirmek, benim ve ekibimin hayatlarında yaptığı en zor şey. Sona erişmeye çok yakınız ancak zor seçimler yapmak ve kusursuzluğa erişmek zorundayız.” açıklamasında bulundu.

No Man's Sky

Aslında bu kararın, tepkiyle karşılanmasının sebebi No Man’s Sky’ın, ilk kez 2013 yılında duyurulması. Oyun, birden fazla kez ertelendi ve her seferinde benzer bahaneler sunuldu. Doğruyu söylemek gerekirse, yapımcı ve dağıtımcı firmaların, oyunun geleceği hakkında ciddi şüpheler duyduğunu tahmin ediyoruz. Dağıtımcı firmanın Sony Interactive (Sony PS4 için) ve iam8bit (PC platformu için) olduğunu söylemekte fayda görüyoruz.

Pek çok gezegeni ziyaret edebileceğimiz, çok büyük bir evrene sahip No Man’s Sky, hem tekli oyuncu senaryosuna sahip olacak hem de çoklu oyuncu seçeneğine tam destek verecek. Yapım; Sony PlayStation 4 ve Microsoft Windows PC platformları için raflardaki yerini alacak.

Dijital dağıtımcılar Steam ve Gog’un resmi açıklamasına göre asgari sistem gereksinimleri şöyle belirlenmiş:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 64 bit
  • İşlemci: Intel Core i3 ve dengi
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: nVidia GTX 480 veya AMD dengi
  • Saklama Alanı: 15 GB