Son Dakika

No Man’s Sky’ın yaratıcısı ölüm tehditleri alıyor

A A

31.05.2016 - 08:00 Son Güncelleme:

Video oyun dünyasının büyük merakla beklediği “sonsuz evren” içinde geçecek olan uzay simülasyonu oyunu No Man’s Sky’ın Haziran başında beklenen çıkış tarihi, 9 Ağustos’a ertelendi. Ertelenme haberi ise oyunu heyecanla bekleyen oyun severler tarafından tepki aldı.

No Man’s Sky’ın yaratıcısı ölüm tehditleri alıyor

Oyunun yapımcısı Sean Murray’ın Twitter hesabından yaptığı bir duyuruya göre bazı sinirli oyun severlerin Sean Murray’a ölüm tehditleri içeren mesajlar gönderdiği de ortaya çıktı. Bu arada, oyunun ertelenmesi kesin değilken, ertelenmeye dair söylentiyi ilk kez açıklayan video oyun editörünün de, öfkeli oyun severlerden ölüm tehditli mesajlar aldığı anlaşıldı.

2013 yılında ilk kez duyurulan No Man’s Sky’a video oyun dünyasında önemli bir devrim olarak bakılıyor. Belirli matematik formülleri üzerinden, üç boyutlu sonsuz bir evren üzerindeki her bir noktayı tek tek hesaplayabilen oyun, bu sayede oyunculara sonsuzluk imkanı verirken, bir kez gördüğü bir noktanın, tekrar ziyaret ettiğinde de aynı şekilde görünmesini sağlıyor.

No Man’s Sky cephesinden kötü haber!

Uzay simülasyonu türünün yaratıcısı kabul edilen, Elite oyununun geliştiricisi David Braben ile yine uzay simülasyonlarının geniş kitlelerce sevilmesini sağlayan ünlü oyun yapımcısı Chris Roberts geçen yıl yayınladıkları mesajlarda, No Man’s Sky’ın çok önemli bir oyun olduğunu ve oyunu görmek için sabırsızlandıklarını belirterek yapımcıya destek vermişlerdi.