Son Dakika

Nokia C1 tekrar karşımızda

A A

28.11.2015 - 16:00

C1 olarak adlandırılan bir modelin hem Android hem de Windows 10 işletim sistemlerini çalıştıracağı iddia ediliyor. Söz konusu cihazın 2016 yılında duyurulması bekleniyor. Şimdi bu telefonun bir görseli yayınlandı.

Nokia C1 tekrar karşımızda

Yukarıda yer alan Nokia C1 görseli, geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan diğer çizimlerle paralellik taşıyor. Ancak doğruluk payı tartışılır. Microsoft bir yandan Lumia serisine ek olarak zaten Surface Phone ile uğraşıyor. Bunun yanında bir de Nokia’da yeni bir seriye başlaması pek makul görünmüyor. Fakat bu tamamen farklı bir pazarlama stratejisi olarak da karşımıza çıkabilir.

Nokia C1 için iddia edilen detay, Z Launcher ile Android işletim sistemini çalıştırması ve ek olarak Windows 10 Mobil işletim sistemini çalıştırması. Aslında Windows işletim sistemli mobil cihazlara geçmekte kararsız olan kullanıcılar için bu önemli bir hamle olabilir. Yani kullanıcıları Android’ten bir anda koparmak yerine, ellerinin altında bir Android işletim sistemi olması hoşlarına gidebilir. Şimdilik detaylar bu kadar. Nokia C1’i yakından takip etmeye devam edeceğiz.