Nokia efsanesi geri dönüyor

Nokia efsanesi geri dönüyor

Nokia CEO’su Rajeev Suri, 2016 yılı itibarı ile akıllı telefon tasarımına ve lisanslamasına başlamaya planladıklarını açıkladı.

Nokia’nın Microsoft’a satışının üzerinden henüz birkaç ay geçmişken N1 isimli bir Android Tablet tasarlayan Nokia, bu tableti Foxconn’a ürettirmiş ve geçen yılın sonunda da satışa sunmuştu.


Oldukça kısıtlı sayıda Ülkede satışa sunulduğu için bir nevi yoklama olarak değerlendirebileceğimiz bu girişimini Nokia CEO’sunun şimdiki açıklaması ile birleştirdiğimizde parçaların yerine oturduğunu görüyoruz.


Microsoft ile anlaşmaları gereği Nokia’nın akıllı telefon üretmesi ve satması şimdilik yasak. Buna karşılık başkasına ürettirmesinin ve taşeron satışının önünde ise hiçbir engel yok.


Xbox herkesi heyecanlandırdı


Yani tablet gibi akıllı telefon harici ürün gamlarında da zaten bir kısıtlama bulunmuyor. Nokia’nın yapacağı şey akıllı telefon tasarımları yapmak ve bu tasarımları iş ortaklarına satmak. Böylece bu firmalar da kendi ürünleri üzerinde Nokia’nın ismini kullanma hakkına da sahip olmuş oluyor.


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS