Nokia OZO üzerinde büyük oynuyor!

Nokia OZO üzerinde büyük oynuyor!

Şu aralar yeni pazarlara yelken açmak isteyen Nokia, sanal gerçeklik pazarına önemli yatırımlar yapmaya hazırlanıyor.

2016 yılının sanal gerçeklik cihazları ve yazılımları açısından son derece hareketli geçtiğini söylesek sanırım pek de yanılmış olmayız. Zira teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden birçoğu VR pazarında öyle ya da böyle boy göstermeye başlamış durumdalar.


Bu pazarda rakiplerinin gerisinde kalmak istemeyen Nokia, OZO isimli 360 derece çekim yapabilen yetenekli kamerasıyla oyuna dahil olmuştu. Yüksek fiyatından ötürü kullanıcıların satın almaya çekindikleri OZO’ya olan ilgiyi arttırmak isteyen Nokia kolları sıvadı.


İlk olarak OZO’nun yazılımı güncellendi ve OZO+ ismi kullanılmaya başlandı. Şimdiyse VR görüntülerin çekilip, düzenlenmesinde yardımcı olacak bir yazılım olan OZO Reality duyuruldu. Bu programın OZO kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulması bekleniyor.


Nokia bu iki yazılım desteğinin yanı sıra birde OZO Storytellers isimli bir yazılım tanıttı. Bu yazılımın VR video çekenler için önemli bir paylaşım noktası olması bekleniyor. OZO Storytellers için, OZO kullanıcıların sosyal ağı desek sanırım pek de yanılmış olmayız.


Öte yandan Finli teknoloji devi, OZO’nun fiyatında da hatırı sayılır bir indirim yapmış durumda. Normalde 40.000 dolardan satılan OZO, şu aralar 25.000 dolardan satılmakta. Tabi ki bu indirimden yararlanmak için 18 Haziran’a kadar Nokia’ya satın alım üzerine başvuru yapmanız gerektiğini de unutmayın.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS