Note 7 yeniden satışa çıkıyor

Note 7 yeniden satışa çıkıyor

Geçtiğimiz sene Samsung’a firma tarihinin en kötü dönemlerinden birisini yaşatan Note 7 tekrardan satışa sunulacak. Ancak bildiğiniz gibi değil. Detaylar haberimizde...

Samsung iddialı: Galaxy S8 telefonla ilgili bildiğiniz her şeyi değiştirecek


Eğer teknoloji dünyasını az çok yakından takip ediyorsanız, geçtiğimiz sene samsung’un yaşadığı Note 7 fiyaskosunu da hatırlayacaksınızdır. Dünyanın çeşitli bölgelerinde, Note 7’lerin ardı ardına patlaması sonrası, Samsung önce üretimi durdurma kararı almıştı. Note 7’deki patlamaların sebebinin net bir şekilde anlaşılamaması üzerine, telefonun geri toplatılmasına karar verilmişti.


Doğal olarak bu süreç akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Samsung için pek de kolay geçmedi. Zira firma Note 7 yüzünden girdiği bu kaostan büyük bir zarara imza atarak çıktı. Pazardaki Note 7’lerin tamamına yakınını geri toplamayı başaran Samsung’un bu cihazlarla ne yapacağı da büyük merak konusuydu.


Geçtiğimiz ay Samsung’un topladığı Note 7’leri yenileyerek belli başlı bazı ülkelerde tekrardan satışa sunulabileceği iddiası ortaya atılmış, sonrasında ise bu iddia Samsung’un Hindistan’daki yetkilileri tarafından yalanlanmıştı.


Fakat bu sefer durum biraz farklı. Zira Note 7’lerin yenilenip tekrardan satışa sunulacağı bizzat Samsung tarafından duyurulmuş durumda. Tabi ki Samsung, kullanıcıların tepkisini çekmemek için süreci zamana yaymak istiyor. Keza firmadan yapılan açıklama da bu yönde. Toplanan Note 7 modelindeki bazı parçaların değişeceği, yerel pazardaki kullanıcı görüşüne başvurulacağı gibi ifadeler mevcut.


Sonuç olarak er ya da geç Note 7 tekrardan satışa sunulacak. Tabi ki yine aynı isimle mi raflardaki yerini alır yoksa Samsung, Note 7s tarzı bir isim mi kullanır orasını bilemeyiz. Keza kimse patlama hikayelerine konu olmuş bir telefonu almak istemeyeceğinden farklı isim fikri pek de absürt durmuyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS