hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Note 8 batarya sorunu hakkında konuştu

  Note 8 batarya sorunu hakkında konuştu
  expand
  KAYNAKEcevit Bıktım

  2017’nin sonlarına doğru Galaxy Note 8 ve S8 hakkında ortaya atılan bir iddia, teknoloji gündeminde bomba etkisi yarattı. Bu iddialara göre bazı S8 ve Note 8 modelleri yüzde 0 pil seviyesine ulaştıktan sonra bir daha açılmamak üzere kapanıyordu. Bu iddialar sonrası gözler Samsung yetkililerine çevrildi. Güney Koreli teknoloji devi konuyla ilgili ilk açıklamayı da yeni yıl ile birlikte yaptı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hatırlanacağı üzere 2016 yılında satışa sunulan Note 7, büyük bir skandalı da beraberinde getirmişti. Güney Koreli teknoloji devinin satışa sunduğu phablet modeli, çıkışından kısa bir süre sonra geri toplatılmıştı. Bu kararın temel sebebi ise, Note 7’nin batarya kaynaklı yaşadığı patlama sorunuydu.

  Nitekim geçtiğimiz hafta Note 8 ve S8’de patlak veren kapanma olayı da Samsung’u ister istemez rahatsız etti. Bazı kullanıcılar, telefonlarının şarjı yüzde 0’a düştüğünde bir daha açılmadığından şikayetçi oluyordu. Bu kullanıcılar, telefonu Samsung teknik servisine götürdüğünde ise yenisi ile değiştirildiğini belirmişlerdi.

  Konu hakkında gözler Samsung’a çevrilmişken beklenen açıklama yeni yıl ile birlikte geldi. Samsung yetkilileri, konu ile ilgili yaptıkları açıklamada kapanma olayını ciddiye aldıklarını fakat ortada raporlaştıracak kadar veri bulunmadığını belirtti.

  Kısacası Samsung olayın varlığını kabul etse de bunun birkaç cihazla sınırlı olabileceğini ve büyütülecek birşey olmadığını savunuyor. Eğer bu tarz şikayetlerin sayısı artarsa, Samsung’u zor günlerin beklediğini söyleyebiliriz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow