Nothing Phone hangi yongayı kullanıyor?

Nothing Phone hangi yongayı kullanıyor?

Nothing Phone hangi yongayı kullanıyor?

Akıllı telefon dünyasının yeni oyuncularından biri olan Nothing Phone (1)’in tanıtılmasına kısa bir süre kala özellikleri de netleşmeye başladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Akıllı telefon dünyası rekabetin had safhada olduğu bir mecra. Bugüne kadar pek çok önemli markanın kendine pazar payı kapmak istediği ancak pek de başarılı olamadığı bu sektöre, yeni bir marka ve modelle giriş yapmak gerçek manada cesaret isteyen bir iş.

İşte tam olarak bu nedenle OnePlus’ın eski kurucu ortağı Carl Pei’nin “Nothing” şirketiyle bu sektörde neler yapabileceği büyük merak konusu. Akıllı telefon pazarına ilk olarak Nothing Phone (1) modeliyle giriş yapacağını duyuran şirketin, ilk akıllı telefon modelini tanıtmasına artık sayılı günler kaldı. Öte yandan tanıtıma bu kadar az bir sürenin kalması, telefonun özelliklerinin de belli olması manasına geliyor.
Dün bizzat Carl Pei tarafından yapılan açıklamaya göre, Nothing Phone (1) gücünü Snapdragon 778G+’dan alacak. Bugüne kadar sızdırılan bilgilerde önce Snapdragon 7 Gen 1 ile sonra da Snapdragon 778G ile geleceği iddia edilen yeni modelin neden Snapdragon 778G+ yonga setini tercih ettiğini açıklayan Pei, bunun sebebi olarak söz konusu yonga setini hem en dengeli hem de maliyet açısından en doğru model olarak görmelerini gösterdi.

Kısa bir süre içerisinde tanıtılması beklenen Nothing Phone (1) modelinde ayrıca 8GB RAM ve 4.500mAh’lık bataryanın olacağı konuşulurken, telefonun en önemli özelliğinin ise şeffaf arka kasasının olduğunu bir kez daha hatırlatalım.