hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  O teknoloji Galaxy Note9 modelinde de yok!

  O teknoloji Galaxy Note9 modelinde de yok
  expand
  KAYNAKEcevit Bıktım

  Samsung’un parmak izi okuyucusunu ekranın altına yerleştirme gayreti Galaxy S8 ile başladı. Fakat Güney Koreli üretici bunu başaramadı. Doğal olarak S8 ve S8+’tan sonra gözler Note8’e çevrildi. Bu sefer Samsung başarır dediler fakat yine olmadı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Akıllı telefon sektörü artık yeni bir döneme giriyor. İnce çerçeveli ve uçtan uca ekran tasarımının yaygınlaşması ile birlikte, bazı önemli özelliklerde değişime gidildi. Pek çok üretici parmak izi okuyucusunu telefonun sırt kısmına kaydırırken, bazıları ise bu özellikten tamamen vazgeçti. Örneğin Apple, TouchID’yi rafa kaldırarak, FaceID özelliğine geçiş yaptı. Vivo ise Qualcomm’dan satın aldığı teknoloji ile parmak izi okuyucusunu ekranın altına sakladı. Kullanıcıların çok şeyler beklediği Samsung ise bu hususta önemli Ar-Ge çalışmaları yapmış olmasına karşın, henüz somut bir adım atabilmiş değil. Dahası bu somut adım muhtemelen Galaxy Note9 modeliyle de gelmeyecek.

  Tasarımsal anlamda S8 ile aynı olan S9 serisinde parmak izi okuyucusunun ekranın altına yerleştirilmesine kesin gözüyle bakılıyordu. Fakat Samsung’un teknik ekibi, yine beklentileri sonuçsuz bıraktı. Gözler tam önümüzdeki dönemde tanıtılacak olan Galaxy Note9 modeline çevrilmişti ki gelen söylentiler yine hevesimizi kursağımızda bıraktı.

  Samsung’a yakın bazı isimlerden alınan bilgilere göre, parmak izi okuyucusunun Galaxy Note9 modelinde de telefonun arka kısmına olacağı belirtilmiş. Yani kısacası, Samsung bir kez daha beklentileri karşılıksız bırakacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow