Obi-Wan dizisi için çekimlere başlanıyor

Obi-Wan dizisi için çekimlere başlanıyor

Obi-Wan dizisi için çekimlere başlanıyor

Disney+’ın merakla beklenen dizilerinden biri olan Obi-Wan için hazırlıklar tamamlandı. Obi-Wan dizisi için 2021’de çekimlerin başlaması planlanıyor.

Disney’in yeni dijital yayın platformu Disney+ şimdiye kadar beklenen ilgiyi göremedi. Bu durumun temel nedeni ise izleyicilerin sabırsızlıkla bekledikleri içeriklerin henüz Disney+’a gelmemiş olması. Sizlerin de tahmin edebileceği üzere bahsettiğimiz bu yapımlar sinematik evren ile direkt olarak ilişkilendirilecek olan Marvel dizileri.

Muhtemelen Marvel dizileriyle birlikte Disney+ da gerçek potansiyelini gösterecektir. Elbette Disney+’ın müşteri potansiyelini arttıracak olan farklı diziler de mevcut. Bunlardan birisi de Obi-Wan.

Star Wars hayranlarının en sevdiği karakterlerden biri olan Obi-Wan için solo bir dizi yapılacağını zaten biliyoruz. Hatta bu dizide Obi-Wan karakterini de Ewan McGregor canlandıracaktı.

Disney korona virüs salgınından ötürü dizi için net bir çıkış tarihi açıklamamıştı. Hatta çekimlerin ne zaman nerede olacağına dair bilgileri de es geçmişti.

McGregor geçtiğimi günlerde katıldığı bir programda dizi için hazırlıkların tamamlandığını ifade etti. Ünlü oyuncuya göre çekimler 2021’in 2. çeyreğinde başlayacak. Yani Obi-Wan çekimlerinin 2021 ilkbaharında başlayacağını ifade edebiliriz.

Muhtemelen önümüzdeki dönemde Star Wars evreniyle ilgili çok daha fazla dizi görebiliriz. Hatta belki Disney dijital yayın platformuna özel Star Wars filmleri de yayınlayabilir. Keza bir ara bu işin suyunu çıkarmışlardı. Dolayısıyla 3. parti Star Wars filmlerini sinemalar yerine Disney+’da görmek bizleri çok fazla şaşırtmayacaktır.