Oculus Rift’in içini görmeye ne dersiniz

Oculus Rift’in içini görmeye ne dersiniz

Akıllı telefon, tablet bilgisayar gibi popüler elektronik ürünleri alan, ardından onları sökerek tamir edilme kolaylığına puan veren iFixit bu sefer Oculus Rift’i söktü. Bakalım Oculus Rift’in içerisinden neler çıkıyor.

iFixit ekibi en son Apple Pencil ile gündeme gelmiş ve Apple’ın dokunmatik kaleminin tamir edilmesinin imkansız olduğunu söyleyerek dikkat çekmişti. Ekip bu sefer Oculus Rift isimli sanal gerçeklik gözlüğünü incelemedi.


Geçtiğimiz günlerde ön sipariş veren kullanıcılara ilk defa yollanmaya başlanan Oculus Rift, en iyi VR yani sanal gerçeklik deneyimini vaad eden ürünlerden biri. Facebook partnerliği ile geliştirilen ürün, gözlük şeklinde alınabildiği gibi, uyumlu bilgisayarlar ile paket şeklinde de satın alınabiliyor.iFixit, daha önce Oculus Rift’in geliştirici sürümünü de parçalarına ayırmış ve ilginç bilgiler paylaşmıştı. Örneğin geliştirici sürümünde ekran olarak Samsung Galaxy Note 3 ön paneli kullanılıyordu.


Tüketicilere yönelik olan ilk sürüme, tamir edile konusunda 10 üzerinden 7 veren site, cihazın son derece kolay tamir edilebildiğini vurguluyor. İki adet OLED ekranla gelen üründeki her bir ekran 456 PPI keskinlik değerine sahip. Cihazın iç düzeni, kablo yerleşimi gibi detaylar neredeyse tam puan almasına sebep oluyordu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS