Office 365 Reply All kabusunu çözebilecek mi?

Office 365 Reply All kabusunu çözebilecek mi?

Microsoft şimdi Office 365 Reply All kalkanını devreye alarak, binlerce insanın birbirine yanlışlıkla “hepsine gönder” e-mailleri göndermesinin önüne geçiyor.

10-20-30 çalışanlı bir şirkette, şirket içi bir memoya yanlışlıkla Reply All yapan dikkatsiz çalışan sayısı bir iki kişi olabilir. Ancak binlerce çalışanı olan dev şirketler için durum böyle değil. O kadar çok sayıdaki çalışanın içinde dikkatsizlik yapanların sayıları bazen onlarca ve hatta yüzlerce kişi olabiliyor. Bu durumda, aslında cevapla hiç ilgilenmeyen binlerce kişinin posta kutusuna, yüzlerce anlamsız cevap maili gidiyor.

Bu tatsız sorun aynı zamanda şirket içinde tartışmaların da çıkmasına neden olabiliyor. Tartışmalar nedeniyle şirket içinde huzursuzluklar da baş gösterebiliyor.

Microsoft’un duyurusuna göre artık Office 365 kullanıcıları, 5000 kişilik e-mail gruplarına reply all yaptığında, bu geri dönüş maillerinin sayısı bir saat içinde 10 adedi geçemeyecek. Microsoft’un mail servisi, diğer mailleri engelleyip, gönderilmesine mani olacak. Böylece “hatalı” şekilde hepsine cevap ver seçeneğini kullananlar hatalarını da fark edebilecekler.

Ancak, küçük işletmeler de kendilerini öksüz hissetmesinler. Microsoft onları da unutmadı. İlk aşamada acil sorun haline dönüşen dev şirketlerde kullanıma giren bu özellik, kısa süre sonra KOBİ’leri de kapsayacak. Lütfen o Reply All tuşuna basarken bundan sonra daha dikkatli olalım.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS