Son Dakika

One M10’un geleceği kesinleşti

A A

27.02.2016 - 09:00

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC’nin başarılı amiral gemisi serisi One M, yeni üyesine kavuşacak. Şimdiye kadar hep iddia niteliğindeki bilgiler ortaya çıkmıştı. Ancak HTC, yayınladığı bir görsel ile yeni telefonu adeta doğruladı.

One M10’un geleceği kesinleşti

HTC’nin resmi Twitter hesabı üzerinden yayınlanan görseli yukarıda bulabilirsiniz. Telefonun siluetine görselde yer verilmiş durumda. Hemen aşağıdaki etiket ise dikkatlerden kaçmıyor.

“#powerof10” yani “10’un gücü” etiketiyle yayınlanan görselde en belirgin detay metal çerçeve. Zaten HTC One M serisi en başından beri metal gövdeyle geliyordu dolayısıyla bu şaşırtan bir detay olmadı. Cihaz şimdiye kadar “HTC Perfurme” kod adıyla karşımıza çıktı.

MWC 2016 ve genel olarak 2016’nın trendi Qualcomm Snapdragon 820 yongası. Dolayısıyla HTC One M10 modelinde de Snapdragon 820 kullanılması bekleniyor. Bunun dışında Quad HD ekran çözünürlüğü, parmak izi okuyucu sensör, USB-C portu ve Android 6.0 Marshmallow gibi özellikler bekleniyor.

HTC One M10 modelinin çıkış tarihi ile ilgili bir detay şimdilik yok. MWC 2016 kapsamında HTC yeni rekabetçi modellerini duyurdu. Firmanın yeni amiral gemisini ne zaman duyuracağı şimdilik belirsiz. Tahminler ise Mart ayı içerisinde duyurulacağı yönünde. Aşağıda ise geçtiğimiz gün basına sızan HTC One M10 fotoğrafını görebilirsiniz.