OnePlus 8 Pro X-Ray özelliğini geri çekiyor

OnePlus 8 Pro X-Ray özelliğini geri çekiyor

Çinli telefon üreticisi OnePlus, yeni amiral gemisi OnePlus 8 Pro için sunduğu güncelleme ile X-Ray moduna benzeyen bir özelliği kameraya eklemişti.

OnePlus 8 Pro X-Ray modu daha doğrusu Photochrom filtresi sayesinde cisimlerin boyaları ortadan kaldırılıyor ve iç mekanizması net bir şekilde görüntülenebiliyordu.

Ancak bu özellik bazı gizlilik sorunlarını da beraberinde getirmişti. Photochrom özelliği ile çok tepki alan firma bu özelliğini devredışı bırakma kararı aldığını açıkladı. Yazılım güncellemesi ile Photochrom filtreyi iptal edecek olan firma konuyla ilgili açıklama da yaptı.

Firma açıklamasında; “OnePlus 8 Pro’nun filtre lensini planlarken, kullanıcılara benzersiz bir doku fotoğrafçılığı tarzı efekti sağlamak için kızılötesi ışığın özelliklerini algılamak için bu lensi kullanmayı hedeflemiştik. Ancak son zamanlarda kullanıcı geri bildirimlerine dayanarak, çok spesifik çevresel koşullar altında filtre merceğinin çok yakın mesafelerde özel malzemeler üzerinde hafif bir perspektif etkisi olabileceğinin farkına vardık. Her zaman, OnePlus kullanıcı gizliliğine çok önem veriyor. Olası koşullar altında kullanıcı gizliliği üzerindeki etkisini ortadan kaldırmak ve herkesin endişelerini ortadan kaldırmak için yazılım güncellemesi ile filtre işlevini geçici olarak devre dışı bırakmaya karar verdik.” ifadelerini kullandı.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS