OnePlus TV 40Y1 piyasaya sürülmeye hazır

OnePlus TV 40Y1 piyasaya sürülmeye hazır

OnePlus TV 40Y1 piyasaya sürülmeye hazır

Geçen Temmuz’da OnePlus, OnePlus TV Y serisi biçiminde bugüne kadarki en uygun fiyatlı akıllı TV’lerini piyasaya sürdü. Şimdi, 10 aydan fazla bir süre sonra, şirket önümüzdeki hafta bu seriye yeni bir model sunmaya hazırlanıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çinli akıllı telefon üreticisi OnePlus, OnePlus TV 40Y1’i 24 Mayıs günü saat 12: 00’de Hindistan’da piyasaya süreceğini doğruladı. Flipkart’taki (TV için resmi çevrimiçi perakendeci) açılış sayfasına ve Oneplus’ın resmi web sitesine göre, yeni televizyon OnePlus TV Y serilerindeki diğer iki modelle aynı olacak. OnePlus TV 40Y1 teknik Özelliklerine gelince, halihazırda satılan OnePlus TV 32Y1 / 43Y1 ile yaklaşan OnePlus TV 40Y1 arasındaki tek fark boyut ve kullanılabilirlik olacak. Adından da anlaşılacağı gibi, yeni televizyon 40 inçlik bir panele sahip olacak ve OnePlus’ın resmi web sitesine ek olarak Flipkart’ta satılacak.

Eski modeller başlangıçta Amazon Hindistan’a özeldi, ancak şimdi Flipkart’ta da mevcut. Teknik özelliklerden bahsedersek, OnePlus TV 40Y1, OnePlus TV 43Y1 gibi bir FHD (1920 x 1080 piksel) LED arkadan aydınlatmalı LCD panele sahip olacak. Bu ekranın % 93 DCI-P3 renk gamı ve % 93 ekran / vücut oranıyla geleceği söyleniyor. Televizyon, 1GB RAM ve 8GB dahili depolamayla birleştirilmiş bilinmeyen 64 bitlik bir yonga setinden güç alacak.

Ayrıca ürün, OxygenPlay içerik toplama hizmeti ile eski Android TV 9.0 Pie işletim sistemini çalıştıracak. Tüm önde gelen akış hizmetlerini, Google Chromecast’i, Google Assistant’ı ve hatta Amazon Alexa’yı destekleyecek. Bağlantı cephesinde, TV yalnızca tek bantlı WiFi ve Bluetooth 5.0 ile birlikte geliyor. Bununla birlikte, 2 x HDMI, 2 x USB, RF, optik dijital ses bağlantı noktası, 3’ü 1 arada AV kompozit ve Ethernet gibi tüm temel bağlantı noktalarına sahip olacak. Son olarak, televizyonda Dolby Audio destekli 2 x 10W (20W) hoparlöre sahip olacak ve ses özellikli OnePlus TV uzaktan kumandası (RC-002B) ile birlikte gönderilecek.