Önerilen tweetler daha fazla görünecek

Önerilen tweetler daha fazla görünecek

Önerilen tweetler daha fazla görünecek

Twitter artık kullanıcıların takip etmedikleri hesaplardan daha fazla tweet’i zaman çizelgelerine aktarıyor. Şimdi ise bu özellik gelişiyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Şirket, geçmişte onlardan başarılı bir şekilde kaçınmış olanlar da dahil olmak üzere tüm kullanıcılarına tavsiyelerde bulunduğunu açıkladı. Şirket bir tweet’te “Twitter platformundaki herkesin platformda en iyi içeriği görmesini sağlamak istiyoruz, bu nedenle önerilerimizi geçmişte görmemiş olabilecekler de dahil olmak üzere tüm kullanıcılara genişletiyoruz” dedi.

Kullanıcıların “ev” zaman çizelgelerinde daha ne kadar öneri görmeyi beklemeleri gerektiği veya Twitter’ın önerileri uygulamanın diğer bölümlerinde de daha belirgin hale getirip getirmediği net değil.

Şirket, Tweet’indeEylül ayından itibaren “önerilerin Ana sayfa zaman akışınızda, Keşfet sekmesindeki belirli yerlerde ve Twitter’ın başka yerlerinde görünebileceğini” belirten bir blog gönderisine işaret etti. Twitter, yıllardır hizmetinin çeşitli bölümlerine öneriler getiriyor, ancak bazen bu önerilerin ne sıklıkta göründüğünü değiştiriyor.

Geçmişte, platform, potansiyel olarak zararlı veya düşük kaliteli içeriği çoğaltmaktan kaçınmak için belirli içerik türlerini önerilerden engellediğini not etmekte dikkatliydi, ancak durumun hala böyle olup olmadığı tam olarak net değil. Şirketin artık bir iletişim ekibi yok. Şirket genelinde içeriği yükseltmekten sorumlu olan kürasyon ekibi de şirketin toplu işten çıkarmaları sırasında elendi. Problemlerin devam ettiği platform bir süre daha sıkıntı yaşamaya devam edecek gibi.