Ooyuncuların yüzünü güldürecek yeni bir hamle geldi

Ooyuncuların yüzünü güldürecek yeni bir hamle geldi

Ooyuncuların yüzünü güldürecek yeni bir hamle geldi

Razer Kishi V2 for Android gamepad, mobil oyun keyfi yaşamak isteyenler için bire bir çözüm. Üstelik, yalnızca Android marketteki oyunları değil, isterseniz PC’nizdeki AAA oyunları da stream ederek oynama şansınız var.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Razer Kishi V2 for Android gamepad, Android telefonlar için hazırlanmış bir ürün. Dayanıklı plastik malzeme kullanılarak hazırlanan cihaz, yaklaşık 123 gram ağırlıkta. Yani telefonunuzu da taktığınızda, ortaya çok da ağır bir durum çıkmıyor. Böylece uzun süreli mobil oyun deneyimleri yaşayabilirsiniz. Zaten Razer’ın amaçlarından bir tanesi de bu.

Ürünü Android telefonla bir araya getirip kullanmak gayet kolay. İlk versiyona kıyasla bu kez daha sağlam, telefonu taktığınızda kolay kolay düşmeyecek bir yapı hazırlanmış. Ürün yaklaşık 17 cm’lik açıklık sunabiliyor. Böylece ister 6.1 inç ekranlı telefonunuz olsun, ister 6.5, isterseniz de 6.7 inç…

Ürün, ilk versiyona kıyasla daha geniş yelpaze sunuyor… İlk versiyonda bazı telefonların yerleşimi tarafında sorunlar vardı ve bu da gamepad’in sağlıklı kullanımını engelliyordu. Bu yeni versiyon ise, bazı telefonları kılıflarıyla dahi kullanmanıza yardımcı olabiliyor. Pek çok farklı ekran boyutuna göre saniyeler içinde ayarlama yapabiliyor ve cihazı telefonunuzun Type-C portuna entegre ediyorsunuz.

Tasarım detaylarına baktığımızda, telefonun ortada, kontrol mekanizmasının da sağ ve sol tarafta eşit olarak konumlandırılması hoşumuza gitti. Bu hem denge hem de kolay kontrol imkânı için önemli.

D-Pad, tetik tuşları ve özelleştirilebilir fonksiyon tuşlarına sahibiz. Yani bir konsol gamepad’inde görebileceğiniz tuşların büyük kısmı burada da var ve hatta Razer’ın ekstra sunduğu tuşlar da var. Örneğin, oyun esnasında hemen ekran görüntüsü alıp paylaşabilmenize imkân sunan bir kısayol tuşu var.
Öte yandan, Nexus tuşu da var, ki böylece Razer Nexus arayüzüne geçiş yapıyorsunuz. Burada, gamepad ile uyumlu oyunları türlerine göre listeleyebilir ve özelleştirilebilen fonksiyon tuşlarına yeni görevler atayabilirsiniz.

Hatta, bu arayüz üzerinden canlı yayın dahi yapabilirsiniz. Seçeneklere baktığımızda, Facebook Gaming ve YouTube’u görüyoruz. Önemli bir not olarak, bazı oyunların canlı yayın esnasında sesleri vermediğini belirtelim.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Peki hangi oyunları oynayabiliriz?

Ürün, Android’teki klasik oyun kontrol şemasını benimsiyor. Yani Google Play Store’daki pek çok oyunla uyumlu çalışıyor. Örneğin Minecraft, Dead Trigger, Diablo, Dead Cells ve Asphalt 9 gibi. Tabii bazı oyunlarda uyumsuzluklar da olabiliyor, ki bunu da belirtelim. Uyumlu oyunları görebilmek için Nexus yazılımını açmanız ve oradaki oyun listesine göz atmanız yeterli oluyor.

Cihaz, Nvidia’nın GeForce Now servisine de destek veriyor. Eğer bu platforma üyeyseniz, pek çok AAA kalitede PC oyununu mobil cihazınız üzerinden de gamepad ile rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Gamepad’in tuşları güzel konumlandırılmış, basış hisleri güzel ve hem konumlandırma hem de yükseklikleri itibarıyla tuşları kolay kolay karıştırmıyorsunuz.