Oppo da kendi yonga setini üretmek istiyor

Oppo da kendi yonga setini üretmek istiyor

OPPO yonga seti üretmek için kollarını sıvamış durumda. Peki, OPPO’nun böyle bir karar almasına neden olay nedir?

Android pazarında işler kızışmaya devam ediyor. Qualcomm ile başlayan yonga seti üretimine, Samsung Exynos serisi ile katılmıştı. MediaTek ise Helio yonga setleri ile bu alanda faaliyetlerine devam ediyordu. Son olarak ise Huawei de Kirin yonga seti modelleri ile kendi telefonlarını beslemeye başlamıştı.


Bugün ise bir haber de OPPO cephesinden geldi. OPPO’nun kendi yonga setleri üzerinde çalıştığı söyleniyor. OPPO’nun böyle bir karar almasındaki nedenin Qualcomm’a artık güvenmemesi olarak gösteriliyor.
25 Şubat 2020 tarihinde Hindistan’da düzenlenecek olan etkinlikte OPPO Reno 3 modeli tanıtılacak. Ancak bu modelde yine Qualcomm’un yonga seti yer alacak. OPPO’nun yonga seti üretse bile bu yonga setlerini 2021’den önce kullanma gibi bir ihtimali bulunmuyor.


Firmaların kendi yonga setlerini üretmesi donanım – yazılım uyumu açısından oldukça sağlıklı görünüyor. Ortada bu konuda örnek gösterebileceğimiz Apple gibi bir dev var. Samsung, nedendir bilinmez Exynos yonga setleri ile bu uyumu yakalayamadı.


Huawei’nin Kirin yonga seti ile özellikle üst segmentte büyük işlere imza attığı da ortada. Bakalım OPPO yonga seti üretimine başladıktan sonra Android telefon pazarındaki konumunu güçlendirebilecek mi? Bekleyip göreceğiz.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS