Oppo Reno ailesi sonunda resmiyet kazandı

Oppo Reno ailesi sonunda resmiyet kazandı

Oppo Reno ailesi sonunda resmiyet kazandı

Reno 9, Reno 9 Pro ve Reno 9 Pro+ olmak üzere üç farklı modelle kullanıcılarla buluşması beklenen bu yeni seri, son günlerde gelen sızıntılarla sık sık teknoloji dünyasının gündemini meşgul ediyordu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Daha önce gelen bilgilerde de belirtildiği gibi Oppo Reno 9 serisinin standart modeli, Snapdragon 778G yonga setinden güç alıyor. 12 GB RAM’e sahip telefonun arka kamerasının ana lensi 64 megapiksel. Ona 2 megapiksellik bir yardımcı lens eşlik ediyor. Telefonun selfie kamerası ise 32 megapiksel.

Reno 9, 6.7 inçlik OLED bir ekranla geliyor. 1080p çözünürlüğündeki bu ekranın yenilenme hızı ise 120 Hz. Ekranın altına gömülü halde bir de parmak izi sensörü bulunuyor. 4500 mAh’lık bir bataryaya sahip telefonun şarj hızı 67W.

Dimensity 8100 yonga setinden güç alan Oppo Reno 9 Pro, yonga seti dışındaki teknik özellikleriyle standart modele bir hayli benziyor. Ancak standart modelin aksine Pro modelinde 16 GB RAM’e sahip bir versiyon da bulunuyor. Standart model ile Pro modeli arasındaki bir diğer fark da Pro modelinde çift arka kameranın 50 + 8 megapiksellik iki lensten oluşuyor olması.

Pro+ modeline geldiğimizde ise teknik özellikler konusundaki farklar belirginleşmeye başlıyor. İlk olarak Pro+ modeli Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden güç alıyor ki bu da performans konusunda telefonu standart modelin epey önüne geçiriyor.

Standart ve Pro modellerinin aksine Pro+ modeli üçlü arka kamera ile geliyor. 50 megapiksellik ana lense 8 megapiksellik geniş açılı lens ve 2 megapiksellik derinlik sensörü eşlik ediyor. 4700 mAh’lık daha büyük bir bataryaya sahip olan telefonun şarj hızı da 80W ile standart modelden üstte. Öte yandan telefonun standart ve Pro modelleriyle arasındaki en büyük farklardan biri de kıvrımlı ekranıyla çok daha şık bir tasarıma sahip olması.