Orta segmentin yeni telefonu: Blade V40s

Orta segmentin yeni telefonu: Blade V40s

Orta segmentin yeni telefonu: Blade V40s

Çinli telefon üreticisinin bu hafta resmi olarak tanıttığı akıllı telefonlardan biri de ZTE Blade V40s oldu. V40s, ZTE’nin yeni orta segment akıllı telefonu olarak kullanıcılarla buluşacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Andorid 12 işletim sistemiyle gelen telefon, Unisoc T618 yonga setinden güç alıyor. Bildiğiniz gibi Unisoc yonga setleri daha çok Çinli telefon üreticilerinin telefonlarında karşımıza çıkıyor. ZTE Blade V40s’te bu yonga setine 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı eşlik ediyor. Telefonun depolama alanı microSD hafıza kartı ile arttırabiliyor.

ZTE Blade V40s, 6.67 inç FHD+ AMOLED ekranla geliyor. Ekranın en boy oranı 20:9. Bu ekranın üzerinde 8 megapiksellik selfie kamerası yer alıyor. Arka kameraya geldiğimizde ise karşımıza üç lensli bir kamera sistemi çıkıyor. Bu üçlü kameranın ana lensi 50 megapiksel. Ona 5 megapiksellik makro kamera ve 2 megapiksellik derinlik sensörü eşlik ediyor.

ZTE’nin yeni orta segment telefonu 4500 mAh bataryayla geliyor. Bataryanın şarj hızı ise 22.5W.

Siyah ve Mavi olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle raflardaki yerini alacak olan telefonun fiyatı yaklaşık 172 dolar olacak. Çin ve Malezya gibi Asya ülkelerinde şimdiden ön siparişe sunulan telefonun teslimatlarına 8 Ekim’de başlanacak.