Son Dakika

Outlast 2'yi oynatan sistem gereksinimleri

A A

03.05.2016 - 07:00

Efsanevi korku oyunu Outlast serisinin ikinci yapımı Outlast’ın piyasaya sürülüşü için sadece birkaç ay kalsa ve gerek yapımcı, gerekse dağıtımcı Steam tarafından söz konusu veriler açıklanmasa da, GameDebate gibi siteler tarafından tahmini sistem gereksinimleri açıklandı.

Outlast 2'yi oynatan sistem gereksinimleri

Açıkça söylemeliyiz ki Outlast, herkese hitap eden bir oyun değil. Burada sadece 18 yaş üstü sınırından bahsetmiyoruz; oyun müdavimlerinin psikoloji hakkında da yorum yapmak istiyoruz. Söz konusu satırların yazarı da, Outlast’in oynanışı ve karanlık sonu karşısında epey zorluk yaşadı. Final’de akıl almaz bir şaşırtmaca yapan oyun; tarihin en iyi gerilim oyunları arasında. Bazı oyun otoriteleri, Outlast’i, oyun tarihinin en karanlık ve ürkütücü oyunu olarak nitelendiriyor.

Outlast

Outlast 2’nin, 2016’nın Sonbahar aylarında satışa sunulması bekleniyor. Ne yapımcı ne de dağıtımcı, sistem gereksinimleri hakkında bilgi verse de, pazarın en yetkin ismi çok ciddi tahminlerde bulunuyor.

Outlast 2’nin Tahmini Sistem Gereksinimleri:

İşlemci: Core i5-760 2.8 GHz veya Phenom II X4 850

Grafik Yongası: AMD Radeon HD 6850, Nvidia GeForce GTX 460

Bellek: 4 GB

İşletim sistemi: Windows 7 (Yalnızda 64 bit)

Bu noktada söyleyebileceğimiz en önemli şey şu: Umarız, oyun ustası sitenin tahminleri doğru çıkar. Zira; korku-hayatta kalma türünün nadir ve biricik üyesinin, bu türe aşina olan tüm oyuncular tarafından oynanabilmesini isteriz. Doğruluk payı bizce yüksek zira; Outlast, üstün grafiklere değil akıl almaz bir kaotik atmosfere bel bağlayan bir yapım.

Her şey, 2016 yılının Sonbahar aylarında şekillenecek.