Oyunlar artık daha gerçekçi seslere sahip olabilir

Oyunlar artık daha gerçekçi seslere sahip olabilir

Fiyat konusunda Xbox Series X hakkında henüz fiyat vermeyen Microsoft’un, yeni nesilde ses konusunda devrimsel yenilikler yapacağı ise bugün ortaya çıktı.

Bugün gelen raporlara göre; Xbox Series X özel bir ses işleme çipi ile gelecek. Bu çip, ses efektlerini işlerken CPU‘dan bağımsız olacak. Microsoft bünyesinde yer alan Ninja Theory’nin kıdemli ses tasarımcısı Daniele Galante bu raporu doğruluyor. Daniele Galante; Microsoft’un yeni nesil konsolunda özel ses yongaları kullanacağını ve bu yongaların ses geliştiricileri için oldukça verimli kullanılacağını belirtiyor.


Mevcut nesilde de Xbox One ile optik çıkışta PlayStation 4‘ten daha doygun ve çevresel bir ses sunan Microsoft, yeni nesilde de ses konusunda oldukça iddialı olacak gibi görünüyor. Oyun konusunda konsola özel oyun kavramını anlamsız bir şekilde yerle bir eden Microsoft, yeni nesilde yine servislere odaklanacak.


Xbox Game Pass sistemi ile rakipsiz olan Microsoft cephesine, bakalım Sony cephesinden bir yanıt gelecek mi? Hala emekleme aşamasında olan PS Now sistemi, PlayStation 5 ile tüm dünyada kullanıma sunulacak gibi görünüyor. Eğer Sony, servislerden de para kazanmak istiyorsa, PS Plus yerine Game Pass benzeri bir sistemi kullanıma sunması gerekiyor.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS