Özellikleri ve fiyatı şaşırttı

Özellikleri ve fiyatı şaşırttı

Özellikleri ve fiyatı şaşırttı

Oppo Enco Buds, ufak boyutlarda ve çok şık bir ürün. Özellikle müzik dinleme tarafında çok iyi ses kalitesi sunuyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Oppo Enco Buds’ı ilk etapta özetlemek gerekirse, minimal yapıda, şık tasarımlı, kullanımı kolay ve iyi ses kalitesine sahip bir ürün olarak belirtebiliriz.

Bu kulaklıklar, Bluetooth 5.2 bağlantı teknolojisi aracılığıyla, akıllı cihazınızla kısa sürede bağlantı kurabiliyor. AAC kodec teknolojisini de bünyesinde barındıran kulaklıklar, dokunmatik yapıları sayesinde rahatlıkla kullanılıyor. Örneğin…

Sağ ya da sol kulaklığa hızlıca 2 kez dokunarak bir sonraki şarkıya geçiş yapabilir, bir kez dokunarak şarkıyı durdurabilir ya da devam ettirebilir, bir kez basılı tutarak sesi yükseltebilir ya da azaltabilirsiniz. Tabii bu şemayı özelleştirmeniz de mümkün. Bunun için de Google Play Store üzerinden Hey Melody uygulamasını yüklemeli ve kulaklığınızı tanıtmalısınız. Böylece, hem müzik tarafında, hem arama tarafında hem de sesli asistan aktifleştirme tarafında düzenlemeler yapabilirsiniz.

Multimedya ses kalitesi

Ürünün sınıfını göz önünde bulundurduğumuzda, özellikle müzik dinlerken ses kalitesi için “şaşırtıcı derecede iyi” yorumunu yapabilirim. Cihazda 8mm dinamik sürücüler kullanılmış. Bass’lar gayet derin, tiz’ler gayet net. Zaten geliştiriciler de bass tarafı için ayrıca çalışmışlar. Pek çok farklı türde müzikler dinleyebilir, dizi ve film seyredebilirsiniz. Oyun tarafındanda ise, Hey Melody uygulaması aracılığıyla “Oyun modu”nu aktifleştirebilirsiniz. Böylece ses ve görüntü senkronu tarafında oluşabilecek gecikmeler en aza indirgeniyor.

Yine ufak bir hatırlatma yapmamız gerekirse, deneyimlemeye geçmeden evvel, kulaklarınızla en uyumlu başlıkları seçmeniz lazım. Bu, hem kulak konforu hem de ses kalitesi tarafında önemli.

Telefon görüşmelerinde ses kalitesi

İç mekânlarda ve sakin dış mekânlarda yaptığımız telefon görüşmelerinde, iyi sonuçlar elde ettik. Cihazda, akıllı çağrı gürültü azaltma özelliği de bulunuyor, ki bu da özellikle kalabalık mekânlar ve gürültülü dış ortamlar için. Buralarda yaptığımız testlerde ise, zaman zaman birbirimizi duymakta zorlandık ve kısa süreli kopmalar yaşandı. Yani bir aktif gürültü engelleme teknolojisinin performansı gibi bir performans beklememelisiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Pil

Her kulaklığın üzerinde 40mAh pil yer alıyor. Taşıma ve şarj kutusunda ise, 400mAh pil var. Ürün, yani kulaklıklar ve kutu, Type-C şarj kablosu aracılığıyla yaklaşık 2 buçuk saatte tamamen şarj olabiliyor.

Eğer %50 ses seviyesiyle müzik dinliyorsanız, tek şarj ile sadece kulaklıkların 6 saate yakın pil ömrü var. Kutudaki pil ömrünü de dahil edersek, toplamda tek şarj ile 24 saate kadar müzik dinlemek mümkün oluyor. Kısacası, hafta içi işe ya da okula gidip gelirken, sabah ve akşam kullandığınızda 1 hafta içini tamamlama şansınız var.