Panasonic'ten 1000 dolarlık telefon

Panasonic'ten 1000 dolarlık telefon

Bu yıl Ocak ayında yapılan CES 2015 konferansında, Panasonic “telefonlu kamera” segmentinde ki yeni nesil ürünü DMC-CM1‘i tanıtmasının ardından fiyatı belli oldu. 1 inç büyüklüğünde ki kamera sensörü ile ilgi çeken bu ürün 1000 Dolar'lık fiyatı ile meraklılarıyla buluşacak.

Akıllı telefonlar ile compact kameraların hybrit yapıyla ve gerçek anlamda bizlere sunulması hayalini ise Samsung 2013 yılında piyasa sunduğu Galaxy S4 Zoom ile gerçekleştirdi. Samsung‘un inovatif yaklaşımı compact kamera ile telefonu bir arada sunarken kalınlıktan ise pekte taviz verilmiyordu. Galaxy S4 Zoom  hiç beklenmeyen bir şekilde başarılı oldu ve 2014 yılında Samsung daha ince dizayn ettiği Galaxy K Zoom‘u piyasaya sundu fakat yanlış fiyatlandırma ve yanlış isim kullanımı politikası yüzünden telefon bu sefer başarılı olamadı.Aslına bakarsanız Japon teknoloji devi Panasonictelefon etme özellikli kamera” trendini  başlatan firmadır. Panasonic, 2011 yılında Lumix ile ortaklaşa oldukça özel bir ürün ortaya koydu. Lumix 101P adındaki bu hybrit telefon için bu günün şartları bile düşünüldüğünde halen oldukça başarılı bir ürün olduğu rahatlıkla söylenebilir.


Bu yıl Ocak ayında yapılan CES 2015 konferansında Panasonictelefonlu kamera” segmentinde ki yeni nesil ürünü DMC-CM1‘i tanıttı. Bu telefonun en önemli özelliği ise takdir edersiniz ki 1 inç büyüklüğünde ki kamera sensörü oldu.  (son çıkan amiral gemisi telefonlarda ise bu boyut 0,43 inç civarındadır)Lumix ile birlikte geliştirilen telefonun 4,7 inç boyutunda, 1920x1080p Full HD, 496 ppi değer sunabilen oldukça başarılı bir ekranı var. Qualcomm Snapdragon 801AC kullanan DMC-CM1‘in 2GB RAM gücüne sahip olduğunu da hemen hatırlatalım. Telefonda ki kameranın 4K çekim yapabildiği belirtilse de böyle bir sensöre sahip bir telefonun bu noktada ne kadar başarılı bir performans göstereceğini test etmeden söylemek imkansız. Telefon tarafında ki donanımının oldukça yeterli bulduğumuz Panasonic DMC-CM1‘in kamerası ise DSLR makineleri aratmayacak kadar başarılı.


20 megapiksel ve 1 inç büyüklüğündeki sensörü ile tüm akıllı telefonlardan çok daha iyi bir kameraya sahip olan Panasonic DMC-CM1‘in fiyatı ise pekte yanına yaklaşılacak cinsten değil! 1000 dolarlık fiyat etiketi ile Amerika’da ön siparişe açılan Panasonic DMC-CM1‘in başarılı olup olmayacağını ise zaman gösterecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS