PayPal, Libra Association'dan çıktı

PayPal, Libra Association'dan çıktı

Facebook’un kurduğu Libra Association içinde yer alan PayPal, finans dünyasından ve dünya ülkelerinden aldığı tepkiye daha fazla dayanamamış görünüyor.

Libra Association içinden çıktığını duyuran PayPal, Facebook’un ön ayak olduğu Libra Association grubuna dahil olmak için 10 milyon dolarlık da ödeme yapmıştı. Gruptan çıktığı için 10 milyon doları geri alıp alamayacağı konusu ise şimdilik net değil.


Öte yandan online para gönderim şirketinin Libra grubundan ayrılması için Facebook için büyük bir şok oldu. Libra’ya destek olması mümkün olan diğer büyük finansal kurumların da üzerlerindeki baskı nedeniyle benzer kararlar alması bekleniyor. Bir diğer deyişle, Zuckerberg’ün “kendi bitocoinini” yaratma hayali boşa çıkıyor olabilir.


Şimdilik Libra Association içinde 28 finansal kuruluş kaldı. Ancak bunların da yakında gruptan çıkması ihtimali büyük görüyor: Mastercard, PayPal, PayU, Stripe, Visa, Booking Holdings, eBay, Facebook/Calibra, Farfetch, Lyft, Mercado Pago, Spotify AB, Uber Technologies, Inc., Iliad, Vodafone Group, Anchorage, Bison Trails, Coinbase, Inc., Xapo Holdings Limited, Andreessen Horowitz, Breakthrough Initiatives, Ribbit Capital, Thrive Capital, Union Square Ventures, Creative Destruction Lab, Kiva,Mercy Corps, Women’s World Banking.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS