Son Dakika

Pinterest VSCO uygulamasını satın almak istiyor

A A

05.04.2021 - 11:08 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Çevrimiçi pinboard sitesi Pinterest’in, 2019’da popülerleşen fotoğraf düzenleme ve paylaşım uygulaması olan VSCO’yu satın almak için görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor.

Pinterest VSCO uygulamasını satın almak istiyor

Ne Pinterest ne de VSCO, potansiyel bir satın alma görüşmelerini doğrudan bildirmedi. VSCO sözcüsü Julie Inouye, Times’a yaptığı açıklamada, şirketin söylentileri doğrulamadığını farklı şirketlerle her zaman görüşmeler yaptıklarını duyurdu. Ancak, Pinterest’in geçen yılki rekor dördüncü çeyreği göz önüne alındığında, satın alma zamanlaması mantıklı görünüyor.

Şirket, covid-19 karantinaları yüzünden sosyal medyada amaçsızca gezinen insanlar çoğaldığından, kullanıcılarda ve piyasa değerinde bir artış gördü. Pinterest’in 2020’de 100 milyon yeni kullanıcı eklediği ve şu anda dünya çapında yaklaşık 460 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğu bildirildi.

Times’a göre Pinterest, yaklaşık 49 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Uzmanlar, şirketin toplam gelirlerinin 2021’de % 48’den fazla artabileceğini öngörüyor. Bu noktada, tartışmasız en zayıf olduğu yerde halkın algısını oluşturmaya odaklanmak Pinterest’in yararına olacaktır. VSCO eskisi kadar popüler bir uyguama olmayabilir ancak hala fotoğraf düzenleyenlerin ilgisini çekiyor. Pinterestin satın almasıyla “VSCO girl” hashtaglerini hayata döndürebilir ve her iki uygulama için de adından söz ettirebilir.