Son Dakika

Pinterest, yeni içerik oluşturucu odaklı özellik sergiledi

A A

23.10.2021 - 11:27 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Değişiklikler, uygulamayı iki sekmeye ayıran yeniden tasarlanmış bir ana sayfa beslemesini içeriyor. Bu kapsamda Pinterest ana akışında TikTok benzeri bir tasarım izlenecek. Yeni tasarım ile TikTok’a çok benzeyen yeni bir tam ekran dikey video akışı hizmeti sunulacak.

Pinterest, yeni içerik oluşturucu odaklı özellik sergiledi

Ancak, viral danslar ve akılda kalıcı müzikler yerine, Pinterest’in İzle bölümü, şirketin bu yılın başlarında başlattığı Hikayeler benzeri özellik olan “Fikir Pinlerinden” oluşacak. Fikir Pinleri, birinci şahıs videoların yayınlamasına olanak tanıyan bir özellik.

Bu özellik, rakip platformlara göre yavaş ilerlese de yine de oldukça beğeni topladı. Ancak yeni “İzle” akışıyla, Fikir Pinleri uygulamada öne ve merkeze taşınacak. Kullanıcılara, kaydırılabilir, TikTok benzeri bir formatta sunulacak. Pinterest, daha fazla kullanıcıyı kendi Fikir Pinlerini oluşturmaya teşvik edeceğini umduğu özellikler ekliyor.

TikTok, içerik oluşturucularla en çok ilişkilendirilen platform olmasa da şirket, kullanıcılarla etkileşim kurma çabalarını istikrarlı bir şekilde artırıyor.

İçerik oluşturucu profillerine ve Fikir Pinlerine ek olarak şirket, yeterince temsil edilmeyen arka planlardan gelen içerik oluşturuculara doğrudan finansal destek sağlamak için 500.000 dolarlık bir içerik oluşturucu fonu da başlattı. Şirket, içerik oluşturucuların marka ortaklıkları yoluyla para kazanmalarına yardımcı olmak için özel para kazanma özelliklerini de tanıttı.