Pixel 2 iddialara cevap verdi

Pixel 2 iddialara cevap verdi

Google, Pixel 2 modelinde ortaya çıktığı iddia edilen ekrandaki ton ayarlarının bozukluğuna dair söylentilere cevap verdi.

 


Yazılım ve teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Google, kısa süre önce yeni amiral gemisi modeli Pixel 2’yi satışa sunmuştu. Pixel 2’nin satışa sunulmasıyla birlikte bir dizi ekran sorunu da ortaya çıkmıştı. Bazı kullanıcılar satın aldıkları Pixel 2 modelinde çeşitli ekran sorunları yaşadıklarını belirtmişlerdi. Bu konudaki şikayetlerin artması üzerine Google’dan açıklama geldi.


Google tarafından yapılan açıklamada ortaya çıkan bu sorunun büyütülecek bir durum olmadığı belirtildi. Sorunun, renk tonunun özünde bulunduğu belirtilerek, OLED panellerde bir sıkıntı olmadığının altı çizildi. Bahse konu ton probleminin yalnızca ekranın belli bir açıyla tutulduğunda ortaya çıktığı belirtilerek, sorunun büyütülmemesi gerektiği açıklandı.


Uzun lafın kısası, Google Pixel 2 modellerinde ortaya çıkan renk sorununun donanım odaklı olmadığını belirtiyor. Yani bu yüzden gelen bir şikayetle telefonların değiştirilmeyeceği net bir dille ifade edilmiş oldu.


Google’ın yaptığı bu açıklamanın çok da tatmin edici olmadığı gün gibi aşikar. Asıl merak edilen konu ise, ekranda ton hatası aldığını belirten kullanıcıların bundan sonra alacağı tavır. Öyle görünüyor ki Google yaptığı açıklamanın ardından geri adım atmayacaktır. Ekrandaki ton hatasına dair şikayetlerin artması, öyle ya da böyle Pixel 2’nin satış rakamlarını da etkileyebilir. Yine de bekleyip göreceğiz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS